Aktualitet

I vrau vajzën me skaf, momenti kur babai i vërsulet policit dhe bie në gjunjëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:54 - 02/08/22 |
Opi Nion

Foto të trishta qarkullojnë në rrjetet sociale, ku shihet momenti kur babi i vazjës 7 vjeç që u përplas për vdekje nga skafi në Himarë, tenton të sulmojë Arjan Tasen, autorin e ngjarjes.

Por nuk ka mundur të qëndrojë në këmbë. Në një foto të dytë ai shihet i dëshpëruar, i gjunëzuar dhe me dy duar në kokë në bregdet.

Për ngjarjen e rëndë, dëshmitarët janë shprehur se drejtuesi i gomones, ka qëndruar indiferent,  por edhe i është kthyer ashpër prindërve të vajzës që humbi jetën.

Ndërkohë ngjarja e rëndë ndodhi në plazhin e Potamit në Himarë. Ishte ish-shefi i komisariatit të Himarës, Tase, që po kryente manovra të rrezikshme dhe me shpejtësi në breg të detit, duke shkaktuar këtë tragjedi që tronditi mbarë opinionin publik.

Pas