Kronikë

I vihet zjarri “Smartit” të 34-vjeçares, policia: Dyshohet i qëllimshëmBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:40 - 23/07/22 |
Opi Nion

Një automjet tip “Smart” është djegur plotësisht rreth orës 01:30, në lagjen nr. 10, Korçë. Sipas policisë mjeti, në pronësi të shtetases L. Z., 34 vjeçe ka qenë i parkuar në afërsi të banesës së saj.

Nga hetimet e kryera, dyshohet se zjarri mund të jetë vënë qëllimisht. Ndërkohë policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit.

“Më datë 23.07.2022, rreth orës 01:30, në lagjen nr. 10, Korçë, ka rënë zjarr dhe është djegur plotësisht automjeti tip “Smart” në pronësi të shtetases L. Z., 34 vjeçe, banuese në Korçë. Mjeti ka qenë i parkuar në afërsi të banesës së saj.

Nga hetimet e kryera, dyshohet se zjarri mund të jetë vënë qëllimisht. Nga ana e Policisë po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve si edhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprime të mëtejshme”-njofton policia.

Pas