Aktualitet

I treti ushtarak në presidencë, Rama: Nuk e propozova unëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:35 - 03/06/22 |
Opi Nion

Kryeministri Rama pohoi në një dalje për mediat se emri i Bajram Begajt për president të vendit, nuk qe propozim i tij.

“Unë nuk kam qenë një ndër propozuesit. Ishte diskutim i hapur me shumë debat në një frymë shumë pozitive dhe me shumë sens përgjegjësie, gjë për të cilën kemi shumë nevojë në mbledhjet tona të brendshme, më vjen mirë që një pjesë e kolegëve të kryesisë janë zhgënjyer pozitivisht”, tha ai.

Kujtojmë se zoti Bega është ushtaraku i tretë që shkon drejt presidencës, pas ish-Presidentit Moisiu dhe të ndjerit president Bujar Nishani./Opinion.al

 

Pas