Kryesore

I treti në Shkodër/Bushati: Do bëjmë analizën e zgjedhjeve, Basha s’ka pse ikën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:20 - 08/03/22 |
Opi Nion

Xhemal Bushati, kandidat i PD për bashkinë e Shkodrës ka dalë gjithashtu në mbështetje të kreut të partisë, Lulzim Bashës.

Në një prononcim për mediat Bushati është shprehur se Basha s’ka pse të japë dorëheqjen, ai bëri të ditur se do të bëhet analiza e zgjedhjeve dhe do të nxirren problematikat.

Xhemal Bushati doli i treti në zgjedhjet e pjesshme vendore për bashkinë e Shkodrës.

A duhet të japë dorëheqjen z. Basha?

Bushati: Në asnjë mënyrë?

Keni dalë i treti z. Bushati në Shkodër, kush është përgjegjës për humbjen?

Bushati: Ne dhamë modelin më të mirë

Po dolët i treti, nuk keni marrë as 10 mijë vota

Bushati: E vërtetë, po do bëjmë analizën e zgjedhjeve dhe do dalin problematikat

A duhet një lidership i ri?

Bushati: Më i ri se z. Basha s’ka lidership.

Pas