Kronikë

I shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet në Rinas 33-vjeçari nga Dubai


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:01 - 21/10/21 |
Opi Nion

Një 33-vjeçar është arrestuar me qëllim ekstradimi nga Policia Kufitare në Rinas. Mësohet se i arrestuari është identifikuar me inicialet M. T., banues në Dubai.

I riu është ndaluar pasi gjatë përpunimit të detajuar të të dhënave nga shërbimet e Policisë Kufitare Rinas, bazuar dhe në informacionet e shkëmbyera me Interpol Tirana, ka rezultuar person i shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Në përfundim të veprimeve u bë arrestimi i tij, me qëllim ekstradimi drejt Pakistanit, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Pakistan, për veprën penale “Mashtrim publik duke përdorur arsye fetare”./ Opinion.al

Pas