Aktualitet

I shoqëruar nga bashkëshortja, Berisha voton për kreun e degës numër 2 në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:47 - 23/04/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha po voton për zgjedhjen e kreut të degës së Partisë Demokratike në njësinë 2 në kryeqytet.

Qendra e votimit është vendosur në selinë e PD, ku sot ka votuar lideri historik i PD dhe bashkëshortja e tij Liri Berisha.

Kandidatët për kryetar të kësaj dege janë Dritan Gazidedja, Irma Marku, Ylber Gjeta.

Kujtojmë se Komisioni i Rithemelimit zhvillon sot zgjedhjet në 14 degë, mes tyre dhe ajo numër 2 në Tiranë.

 

 

Pas