Kryesore

I quajti policët barkderra, prokuroria pushon hetimin ndaj Pjerin Ndreut


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:20 - 02/12/21 |
Opi Nion

Prokuroria e Lezhës ka vendosur të pushojë hetimin ndaj kryebashkiakut Pjerin Ndreu, i cili disa muaj më parë u përplas me dy punojës policie dhe u kallëzua nga këto të fundit për “Pengim të ushtrimit të detyrës.

Bashkë me kryebashkiakun e Lezhës u kallëzua edhe një biznesmen, për të cilin u pushua hetimi.

Mësohet se pas verifikimeve të kryera, organi i akuzës ka dalë në konkluzionin se nuk ka element të veprës penale, ndaj dhe vendosi mosfillimin e procedimit penal ndaj kryebashkiakut të Lezhës dhe biznesmenit V.Gj.

Këta të fundit u kallëzuan penalisht në prokurori, pasi po festonin në orët e vona të 24 qershorit në një lokal në Shëngjin me muzikë të lartë, shkruan BIRN.

Sipas deklarimeve të punonjësve të policisë në Prokurorinë e Lezhës, pronari i lokalit, V.Gj i është përgjigjur me ofendime kërkesës së tyre për të fikur muzikën, ndërsa kryebashkiaku Ndreu i ka penguar me forcë që të shoqëronin në polici pronarin e lokalit.

Pas