Aktualitet

I moshuari uron ‘padashje’ Ramën me sloganin e PD: Me ty Shqipëria fiton


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:42 - 09/04/21 |
Opi Nion

Kreu i  Partisë Socialiste, Edi Rama ka qenë ditën e sotme në Sarandë në kuadër të fudhatës elektorale ku është pritur me duartrokitje nga të moshuarit, teksa ka inspektuar procesin e vaksinimit.

Gjatë vizitës nuk ka munguar dhe bashkëbisedimi i kryeministrit Rama me qytetarët, ku një prej të moshuarve i cili po bënte vaksinën e ka uruar Ramën për zgjedhje. Padashur i moshuari ka përmendur  sloganin e PD ‘Me ty Shqipëria fiton’.

Rama i ka kërkuar ndërkohë të ulet dhe të bëjë vaksinën njëherë.

E moshuara: Si jeni djalë i nënës tënde, o flori, o yll, flori.

Edi Rama: Si jeni. Mirë faleminderit. Si ju ecën puna?

Edi Rama: Ulu mo ulu, ulu mo bëje

I moshuari: Rrofsh, të paçim sa malet. Me ty gjithmonë Shqipëria fiton. Ti je njeriu i punës.

Edi Rama: Me shëndet, me shëndet, me shëndet. Si jeni? Në rregull cdo gjë? E bëtë apo… Ulu, ulu, ulu, se duhet të rrish ulur. Hajde me shëndet të gjithëve./Opinion.al

Pas