-Jetë dhe Stil

I martuar 5 vite më parë, ja pse boksieri i famshëm e “fsheh” gruan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:06 - 13/10/18 |
b.f

Pas triumfit ndaj Conor McGregor në kafazin e UFC, Khabib Nurmagomedov fitoi vëmendjen e të gjithë botës.

Video të tij duke u stërvitje publikohen pa fund, madje janë zbuluar edhe pamje kur ai ndeshjen edhe me ariun edhe pse në një moshën fare të re. Ndërkohë, për jetën e tij personale shumë rrallë janë zbuluar detaje.

Khabib, i cili është nga Dagestani, është martuar 5 vite më parë, ndërsa tashmë ka edhe dy fëmijë.

Por ajo që ka rënë më shumë në sy te ndjekësit e këtij sporti dhe adhuruesit e Khabib është bashkëshortja e tij, emri i së cilës nuk është barë asnjëherë publik. Madje në një video të postuar nga dasma e tij në vitin 2013, nusja në altar është e mbuluar e tëra.

E gjitha kjo ndodh për faktin se Khabib është një mysliman, ndërsa është edhe një praktikant i rregullt i zakoneve të vendit ku ai ka lindur dhe jeton. / TCH

Pas