Politikë

I kujton John Kennedy, Basha-Ramës: Do ta këndoj populli shqiptar edhe ty


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:16 - 15/11/21 |
Opi Nion

Kreu i PD-së Lulzim Basha është përplasur me tone të ashpra me kryeministrin Edi Rama në parlament.

Gjatë diskutimeve për buxhetin 2022, Basha tha se Rama mashtron për uljen e çmimeve dhe se PPP-të vijojnë të marrin para nga buxheti.

Ndër të tjera, kryedemokrati i kujtoi kreut të qeverisë ish-presidentin e SHBA, i cili u vra në atentat John Kennedy, duke i thënë se “do vij dita që do ta këndoj populli shqiptar edhe ty”.

 “Për uljen e çmimeve. Për taksat. 8 vjet mashtrim. Mashtron prapa. Mbeturinë e social realizimit. Hiq 51 milion euro për luksin tënd. Jeton si Sheik me taksat e popullit. Harroje shtetin shqiptar. Ja ke rritur më shumë se që nga koha e tanzimatit. Tonin e zërit tim nuk e përcakton ti. Ul kokën e kërko falje dhe dil nga kjo sallë. Dita do të vij. Mos e harro, John Kennedy . Ka një citim që s’të pëlqen. Do vij dita që do ta këndoj populli shqiptar edhe ty. Check Up ka nxjerr gra me sëmundje prostate e burra shtatzënë.”- tha Basha./ Opinion.al

Pas