Aktualitet

I ftohti përfshin të gjithë vendin, sa do të shënojë termometri sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:17 - 21/12/21 |
Opi Nion

Edhe ditën e martë vendi ynë do të mbetet nën ndikimin e motit të thatë por të ftohtë në të gjithë territorin shqiptar. Orët e paradites vijojnë me kthjellime dhe vranësira të lehta në bregdet dhe zonat e ulëta, por me vranësira të dendura dhe intervale të shkurtra kthjellimesh paraqitet moti në zonat malore. Prezenca e vranësirave dhe temperaturave të ulëta në zonat lindore do të bëjë që të ketë mjaft probleme nga ngricat.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -6°C deri në 12°C.

Era do të fryjë e forte me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi verior dhe verilindor duke krijuar ne brigjet e Adriatikut dhe Jonit dallgëzim mbi 5 ballë./Opinion.al

Pas