Kronikë

I dyshuar për vrasjen e 25-vjeçarit tenton vetëvrasjen në burg


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:34 - 17/09/21 |
Opi Nion

I dyshuari për vrasjen e Xhuljano Bullarit në Vlorë, ka tentuar të vetëvritet në burg.

Sipas “News24”, Bledar Selmanaj, ka tentuar të vetëvritet në burgun e Peqinit, ku dhe ndodhet aktualisht.

Referuar informacioneve të deritanishme, mësohet Selmanaj është jashtë rrezikut për jetën.

SI U ZBULUA VRASJA E XHULJANO BULLARIT:

Pas hetimeve nga ana e grupit hetimor, pasi u mor aparati celular i 25-vjeçarit, nga ku u nxorën edhe kontaktet, policia bëri një listë me miqtë e familjarët e viktimës. Menjëherë lindën dyshimet se vrasësi ishte i njohur me Bullarin dhe rezultoi se Bledar Selmanaj ishte pasagjer në automjetin e drejtuar nga 25-vjeçari, madje kishin udhëtuar bashkë.

Për motive të dobëta, 39-vjeçari e qëlloi në kokë të riun natën e 20 gushtit duke e lënë të vrarë brenda në makinë, ndërsa trupi i tij u gjet mëngjesin e 21 gushtit. Fill pas krimit, Selmanaj e groposi armën e vrasjes teksa kishte fshehur dhe veshjet që përdori ditën e atentatit.

Selmanaj nuk është një emër i panjohur për drejtësinë shqiptare. Vite më parë ai ka qenë i akuzuar për disa vjedhje argjendarish e banesash në Tiranë. Duke kryer disa vjedhje seri ai është etiketuar edhe si hajduti ‘serial’ në kryeqytet. Policia thotë se Bullari dhe Selmanaj njiheshin me njëri-tjetrin dhe se vrasja ka ndodhur për motive të dobëta.

 

Pas