Kronikë

I dogjën bujtinën, pronari: Nuk kam konflikte, 20 vite u bënë shkrumb e hi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:06 - 27/03/21 |
Opi Nion

“Nuk kam përplasje as konflikte me askënd. Si shkak shoh vetëm konkurrencën”, kështu është shprehur nga Qafa e Thorës Gëzim Olaj, pronari i Kompleksit Turistik “Buni i Bajraktarit” që u shkrumbua nga flakët ditën e sotme.

“Kam investuar kursimet e 20 viteve punë si emigrant në Londër. Janë shkrumbuar komplet lokali dhe 3 bujtina. Dëmi është i konsiderueshëm” shtoi me tej pronari, siaps ABCNews.

Aktin e ka dënuar gjithashtu edhe drejtuesi politik i PS-së në qarkun e Shkdorës Ilir Beqja, teksa i ka kërkuar policisë dhe prokurorisë që të vendosin autorët përpara drejtësisë për këtë ngjarje. Nga fotot duket se bujtina është e shkrumbuar nga flakët dhe asgjë s’ka mbetur prej saj./Opinion.al

Pas