Kronikë

I dënuar me burg në Itali, Policia e Lezhës arreston 37-vjeçarin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:52 - 09/01/22 |
Opi Nion

Një 37-vjeçar është arrestuar nga Policia e Lezhës pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Bledar Delia (Dushkaj) banues në Balldre të Lezhës rezulton i dënuar nga drejtësia italiane me 7 vite burg për akuzat “Organizate kriminale” dhe “Trafikim i lëndëve narkotike”.

Gjithashtu, gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e 37-vjeçarit, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan fishekë luftarak, si dhe 2 radio marrëse-dhënëse si ato të Policisë.

Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.

Pas