Kronikë

I dehur në timon e nuk iu bind urdhërit të policisë, arrestohet 51-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:22 - 14/05/21 |
Opi Nion

Një 51-vjeçar është arrestuar ditën e sotme në qytetin e në Fierit.

Njoftohet nga policia e qytetit se një person i identifikuar me inicialet  A.H. ka rënë në pranga pasi është kapur duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur.

Ndër të tjera theksohet se qytetari nuk i është bindur urdhrit të punonjësit të Policisë për të ndaluar. 51-vjeçari ka qenë duke drejtuar motomjetin tip “Volksëagen”, në vendin e quajtur “Kthesa e Patosit” dhe nuk i është bindur urdhrit të punonjësve të Policisë së rendit publik për të ndaluar.

Ndërkohë që pas bërjes së testit të alkoolit rezultoi se 51-vjeçari drejtonte mjetin në gjendje të dehur.

Materialet ligjore për këtë çështe i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier./Opinion.al

Pas