Kronikë

I dehur e pa patentë, 48-vjeçari përplaset me makinë dhe e braktis


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:06 - 03/10/21 |
Opi Nion

Një 48-vjeçar është arrestuar nga policia, pasi akuzohet për drejtim makine në gjendje të dehur.

Sipas policisë, i arrestuari është identifikuar me inicialet N. D banues në Bulqizë. Ky person rreth orës 17.00, duke drejtuar automjetin e tij,  në rrugën nacionale Shupenzë-Bulqizë, ka humbur kontrollin duke dalë nga rruga dhe më pas ka braktisur automjetin.

Autoritetet bëjnë me dije se pasi është testuar për alkool 48-vjeçari ka rezultuar i dehur në masën 0.79 mg/l,  dhe i pa pajisur me leje drejtimi./ Opinion.al

Pas