Kronikë

I cilësuar si “Zoti i drogës”, Manja firmos ekstradimin e Alket Hatisë në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:41 - 22/11/21 |
Opi Nion

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka lejuar ekstradimin e Alket Hatisë drejt Italisë. Lajmi është bërë i ditur nga news 24. Hatia është cilësuar si “Zot i drogës”.  Hatija u arrestua në 2017 në Berat nga policia shqiptare. Ai ishte i dënuar me 20 vjet burg nga gjykatat e Milanos.

Në fillim Gjykata e Durrësit për të morri masën e sigurisë detyrim paraqitje. Por, Gjykata e Apelit e dënoi me burg deri në pritje të ekstradimit.

Hatija akuzohet nga Italia për trafikun e rreth 500 kilogramë drogë, heroinë dhe kokainë./Opinion.al

Pas