Aktualitet

I buzëqeshur, me duar në xhep, Basha s’komenton protestën e Partisë të LirisëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:46 - 08/09/22 |
Opi Nion

Ish-kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka marrë pjesë në seancën e sotme plenare në Kuvendin e Shqipërisë.  Sikurse duket në video ai është shfaqur i buzëqeshur me duar në xhepa në hyrje të godinës së Kuvendit.

Basha është ndalur nga gazetarët dhe është pyetur nëse do të marrë pjesë në protestën e thirrur nga kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta para Inceneratorit të Tiranës.

Ish-kreu i PD refuzoi të japë një përgjigje konkrete duke u larguar drejt parlamentit me një urim për një ditë të mbarë për gazetarët./Opinion.al

Pas