Sport

Humbje për Vllazninë dhe Kukësin, Tirana barazim në Korçë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:40 - 19/12/20 |
Opi Nion

Skënderbeu dhe Tirana ja ndarë në paqen në ndeshjen e sotme. Të dyja skuadrat nuk mundën të shënonin më shumë se nga një gol.

Korçarët shënuan të parët, me anë të Uendi Marës. Në pjesën e dytë, Tirana mbeti me 10 lojtarë në minutën e 67, pasi Ismajgeci u ndëshkua me karton të kuq. Pas këtij momenti, ekipi i Nevil Dedes gjeti forcën për të barazuar me kapitenin Batha.

Ndërkohë, kryesuesit e Vllaznisë pësuan disfatë në Laç, ku u mposhtën 1-0. Me të njëjtin rezultat u mposht edhe Kukësi nga Kastrioti. Ndërsa, Teuta fitoi në Fier 1-0 ndaj Apolonisë.

Pas