Rajoni

Humbin jetë 18 pacientë në Maqedoninë e Veriut, 50 raste të reja me COVID


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:42 - 28/05/21 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 50 raste të reja nga 2 955 testime.

Prej rasteve të reja 27 janë në Shkup, 5 Kumanovë, Prilep 4, Gostviar 3, Tetovë, Veles, Shtip dhe Kërçovë 2 dhe nga 1 rast në Gjevgjeli, Vinicë dhe Strumicë.

Ndërkohë që nga ana tjetër po ashtu janë regjistruar 81 pacientë të shëruar dhe 18 të tjerë kanë humbur jetën. Prej vdekjeve të regjistruara 8 janë në Shkup, 3 në Tetovë, 2 në Manastir dhe nga 1 në Prilep, Kavadar, Koçani, Radovish dhe Dibër.

Autoritetet njoftojnë se që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni janë diagnostifikuar gjithsej 155 217 pacientë me coroanvirus, ndërsa prej tyre 147 381 janë shëruar dhe 5 387 kanë humbur jetën. Numri i rasteve aktive është 2 449./Opinion.al

Pas