Sport

Humb jetën trajneri spanjoll, personi më i ri që vdes nga koronavirusi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:32 - 16/03/20 |
Opi Nion

21-vjeçari, Francisco (Fran) Garcia, nga Malaga e Spanjës është personi më i ri që ka ndërruar jetë nga koronavirusi.

Mësohet se kur u diagnostikua me Covid-19, të riut iu dha lajmi se kishte leuçemi. Garcia nuk e kishte idenë se ai kishte një formë agresive të kancerit, gjë që e bëri atë jashtëzakonisht të prekshëm nga koronavirusi, kur shkoi në një spital me probleme të frymëmarrjes të Premten e kaluar.

Presidenti i klubit të futbollit Atletico Portada Alta tha se atij iu tha që Garcia ishte i qëndrueshëm, por një orë më vonë u informua se ai kishte vdekur.

Ai është viktima më e re në Spanjë – dhe ndoshta në gjithë Evropën- dhe vdekja e tij vjen ndërsa vendi lufton për të përmirësuar sëmundjen e gripit./ Opinion.al

Pas