Kronikë

Humb jetën punonjësi 20-vjeçar në minierën e Fushë Arrëzit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:58 - 18/08/21 |
Opi Nion

Një 20-vjeçar, punonjës në minierën e Qafë Barit në Fushë Arrëz është aksidentuar dhe ka humbur jetën.

Mësohet se i riu me inicialet L.Ll., ka qenë duke punuar në minierë, në momentin që ka humbur jetën. Nga të dhënat e para ende mendohet se aksidenti ka ndodhur nga pakujdesia, megjithatë për ngjarjen ende nuk ka një njoftim zyrtar.

policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e shkaqeve./Opinion.al

Pas