Kryesore

Humb jetën në rrethana të paqarta gruaja në Korçë, familjarët akuza mjekëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:36 - 08/05/22 |
Opi Nion

Një 51-vjeçare nga Korça, ka humbur jetën mengjesin e kesaj te diele, pasi kishte marrë mjekim në urgjencen e spitalit te Korçës.

Sipas abc news bashkëshorti i Albana Saliçes ka hedhur akuza ndaj mjekëve për mjekim të pakujdesshëm.

Edison Saliçe ka deklaruar se gruaja është paraqitur rreth orës 03:15 të mëngjesit në urgjencën e spitalit pasi ka patur hemorragji por nga stafi i është bërë një gjilpërë dhe më pas është dërguar në banesën e saj.

“Bashkëshortja erdhi në orën 3 e 15, ne kemi marrë në telefon 127 na u përgjigjën sepse shtëpinë e kemi këtu afër, erdhëm në spital ndenjëm deri në orën 5, i beri doktori një gjilpërë dhe na thotë është anemike, nga zemra nuk ka asgjë EKG-ja i doli mirë. Ikni në shtëpi, vajtëm në shtëpi na zuri pak gjumi, ngrihem në mëngjes e pyes si je s’po më përgjigjej, lajmërova komshien, lajmërova këta, ardhëm këtu, as emrin e doktorit, asnjë gjë, na thonë vetëm i bie goja erë të keqe mos ka pirë detergjent, që nuk bën vaki asnjëherë në botë. Kishte shqetësime gjinekologjike për të cilat po mjekohej. Kurën e vazhdonte normalisht ishte shumë mirë, pas bërjes së gjilpërës këtu… nuk ja di emrin mjekut. U regjistrua në kartelë në shërbimin e urgjencës. Skam bërë akoma denoncim, të vijë mjeku ligjor edhe do ti vazhdoj veprimet e mëtejshme. Nga gjilpëra ajo ishte për bukuri të zotit. Në orën 5 shkuam në shtëpi në 8 të mbarojë, ai le ta mbante këtu mos e çonte në shtëpi”, shprehet bashkëshori.

 

 

Pas