-Jetë dhe Stil

Hueyda El Said u jep çantave një jetë të dytë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:50 - 23/10/15 |
root

Hueyda El Said show girl-i i njohur shqiptar, ka vendosur ti japë një jetë të dytë të gjithë aksesorëve të saj. Çantat “vintage” të saj apo nënës së saj, Hueyda prej më shumë se një viti, i ka kthyer përsëri në përdorim por këtë herë duke pikturuar mbi to. Përveçse balerinë, prezantuese, këngëtare, etj Hueyda për më shumë se dy vjet ka krijuar një sërë pikturash, të cilat i ka prezantuar edhe në ekspozita në Paris e Luksemburg. Ato janë shitur në Francë. Luanda, Suedi, e në shumë vende të tjera të botës. Hueyda thotë për Opinion.al se të gjithë ata që nuk mund ti blejnë dot pikturat e saj, mund ti gjejnë ato në çanta apo edhe në koleksionin e ri të T-shirteve, që është duke pregatitur.

*Kjo çantë është e vitit 1960 dhe Hueyda e ka rikthyer përsëri në jetë*

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas