-Jetë dhe Stil

Hoxha poston në facebook konvertimin e një të krishtere në fenë islameBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 02:50 - 01/05/16 |
b.f

Hoxhë Ahmed Kalaja ka shpërndarë në profilin e tij zyrtar në facebook një video që tregon konvertimin e një gruaje të krishterë në besimin islam.

Sipas hoxhës ky është një shembull që duhet përkrahur dhe uruar.

“Konvertimi i Tan’jas live me Ish Pastorin amerikan Jusuf Estes, tashme thirres i njohur ISLAM. Mashallah!”, shkruan Ahmed Kalaja.

Menjëherë pas publikimit të videos në profilin personal në facebook nga hoxha Ahmed Kalaja, qindra mesazhe kanë uruar Tanjën për zgjedhjen e saj.

Sigurisht, besimi është një zgjedhje individuale dhe kjo nuk tregon asgjë tjetër, as më pak as më shumë, se shoqëria është akoma më e lirë për të bërë zgjedhjet e veta sipas dëshirës personale.

h

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas