-Jetë dhe Stil

Hoteli më i çuditshëm në botë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:26 - 23/09/15 |
root

Ai mund të jetë një hotel, por të jeni të sigurt që nuk është si ata që keni parë deri tani. “Hoteli nuk është hotel” është edhe emri që mban ky ambient i ri, që gjendet në Amsterdam. Secila nga 15 dhomat e tij ka disa punime arti shumë interesante. Përshembull dhomën e gjumit ju mund ta keni brenda një minis autobuzi

One stop to sleep: At Hotel Not Hotel guests sleep in a variety of wacky rooms, including this tram cart abode with a king-sized bed 

apo mund të ndodh që krevatin ta gjeni edhe brenda një biblioteke me libra. Këto ide interesante e kanë bërë këtë ambient më të veçantin, por edhe më të frekuentuarin në Hollandë.

This colourful Printed Room sleeps two, and is based on the concept of printing and reality, with the TV and the chair being scanned, printed and presented in 2D (bed, fresh sheets and towels, the safe, and your breakfast are thankfully in 3D)

Nothing is as it seems at Hotel Not Hotel, with a number of rooms hidden behind large wooden bookcases off the main lobby 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas