-Jetë dhe Stil

Horoskopi për sot, 18 maj 2022


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:09 - 18/05/22 |
Opi Nion

Dashi

Edhe një natë e qetë mund të shndërrohet në një aventurë të çmendur. Jeta juaj shoqërore është padyshim duke marrë një kthesë të fortë tani, por kjo është për mirë. Parashikohet të jetë e mbushur me argëtim.

Demi

Dashuria nuk është aq e thjeshtë, por do të shihni që do të gjeni një zgjidhje që tju kuptojnë më mirë dhe më shumë. Në punë dëgjoni shefin tuaj dhe mësoni gjëra të reja që vijnë si risi.

Binjakët

Mos i konsideroni të mirëqenë ata që keni përreth dhe filloni t’i dëgjoni veten tuaj për njeriun që është pranë jush. Në punë gjërat shkojnë mirë, por problemet tuaja personale po pushtojnë të gjitha vendimet që merrni.

Gaforrja

Zemërlehtësia juaj po bëhet gjithnjë e më e shpeshtë. Mundohuni të merreni me atë që ju shqetëson, me thelbin e problemit dhe jo stisje nga më të ndryshmet. Në punë ka ardhur një moment që duhet të sillni në mend dhe mos harroni kurrë se nga e keni nisur.

Luani

Gjërat në sferën intime mund të jenë më mirë, mos u kënaqni me kaq. Në punë, mos e lini mënjanë idenë për të pasur një udhëtim të këndshëm.

Virgjëresha

Jeni duke kaluar një periudhë jo fort të mirë dhe dashuria mund të jetë një mundësi e mirë për ta lënë pas këtë që përballeni, ndaj mos kini frikë të forconi raportin tuaj. Në punë gjërat janë duke u bërë ca si më të vështira.

Peshorja

Nëse ia keni vënë syrin dikujt, ky është momenti sepse keni të gjitha kartat në tavolinë për të dalë me sukses. Në punë shkëlqeni me një tjetër energji që ju ka pushtuar dhe të gjithë po e vënë re.

Akrepi

Mos i ndrydhni ndjenjat nga frika se mund të ndodhë që mos t’i përjetoni më. E ardhmja para jush e rezervon sërish këtë ndjesi. Në punë do të keni mundësinë që prisni, por kjo do të ndodhë vetëm nëse punoni shumë.

Shigjetari

Mundohuni të vendosni veten në qendër të botës tuaj, fundja, bota jote je ti, pastaj gjithkush tjetër. Në punë mund të bëni më shumë, mos u stepni, besoni në idetë tuaja.

Bricjapi

Mos kini kaq frikë nga gjykimi i të tjerëve, vazhdoni me kokën lart dhe mos u tutni nga askush, pra mos i lëkundni ndjenjat që keni. Në punë kërkoni dhe pranoni këshilla, nuk ka asgjë të keqe.

Ujori

Jeni të shqetësuar për dikë që doni. Kape telefonin dhe pyete se çfarë po ndodh. Puna po shkon mirë, vazhdoni kështu.

Peshqit

Mund të ketë lajme të mëdha të papritura në sferën e dashurisë. Puna gjithashtu mund të ketë një ndryshim drastik.

Pas