Life Style

Horoskopi për muajin qershor


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:20 - 01/06/20 |
Opi Nion

Dashi

Të përgjithshmet:Dielli dhe Marsi dominojnë tek ju në muajin Qershor. Kjo do të thotë se tendencat e përgjithshme do të kenë ndikim të drejtpërdrejtë tek ju. Do t’ju duhet të punoni shumë, por jo në zonat që mendonit.Puna juaj do shkojë shumë mirë dhe do të ketë rezultate të mira, por mos injoroni mendimin e atyre që janë përreth jush që ju parandalojnë të investoni gjatë gjithë vitit në detyrimet e biznesit. Me ndikimin e Marsit – sundimtarit tuaj- do të jeni në gjendje të bëni çfarëdo që mendoni, pa pasur ndonjë gjë që t’ju ndalojë. Ky muaj do t’ju japë mundësi për të kuptuar dhe realizuar shumë gjëra, të organizoheni dhe të rregulloni çështjet tuaja. Jeta familjare do të kërkojë vëmendjen tuaj dhe veçanërisht njerëzit që mendoni se mund t’ja dalin pa ndihmën tuaj. Përpiquni të kuptoni mesazhet indirekte që ju dërgojnë. Energjia që po mbartni gjatë gjithë kohës do të jetë ndonjëherë e tepruar, për këtë ju duhet të kontrolloni teprimin në sjelljen tuaj.

Dashuria:Sa për dashurinë tuaj, ky muaj do të jetë shumë dinamik për ju, edhe pse duket se situatat do të kenë fuqinë për t’ju drejtuar sipas ndikimeve planetare. Në rast se jeni përballë dilemës, duhet të jeni shumë të kujdesshëm sepse nuk keni një pikëpamje apo gjykim të qartë që t’ju ndihmojë të zgjedhin saktë.Por kjo nuk do të thotë se duhet të ktheheni te miqtë dhe familja për t’ju ndihmuar. Mundohuni të shihni brenda vetes dhe të fitoni një pamje me shumë perspektivë. Vetëm kështu do të bëni zgjedhje që do t’ju kënaqin.Në një kontekst më të përgjithshëm, jeta juaj emocionale dhe familjare nuk duket të ketë ndonjë luhatje ose të papritura.E vetmja gjë që duhet të kini kujdes është që të jeni të qartë me fjalët tuaja dhe mos i lini gjërat pezull.

Lexo edhe :  Horoskopi, 29 shkurt 2020

Puna dhe Ekonomia: Qershori do të jetë një muaj me perspektiva për biznesin tuaj.Rezultatet e suksesshme që mund të arrini janë të lidhura në mënyrë të pazgjidhshme me lëvizjet që keni bërë gjatë muajve të mëparshëm ose muajve të kaluar.Nëse keni arritur të realizoni diçka shumë të rëndësishme, atëherë është koha e duhur për të marrë kohën tuaj larg nga gjithçka. Ndoshta duhet të bëni disa ditë pushim.Vetëm në këtë mënyrë do të jeni në gjendje të riorganizoheni, të qetësoheni dhe të organizoni hapat e ardhshëm. Nëse kjo alternativë nuk është e mundur, sigurohuni që të kufizoni punën jashtë orarit. Nëse herën e kaluar punonit mbi një ndërmarrje gjatë gjithë kohës dhe ju nuk keni përfunduar ende, merrni pak kohë, duke ngadalësuar ritmet që ju kanë rraskapitur!Ekonomia duket se po stabilizohet dalëngadalë. Vetëm sigurohuni që mos të bëheni shumë “të shtrënguar” me pagesat që do të bëhen.

Ndikimi i Hënës: Më 13/6 Hëna e re e cila realizohet tek Binjakët dhe në shtëpinë tuaj të 3, krijon dëshirën për të ndryshuar mekanizmat tuaja të komunikimit dhe për të bërë një udhëtim të shkurtër.Më 28/6, Hëna e re tek Bricjapi dhe në horizontin e horoskopit tuaj krijon një dëshirë për të balancuar çështjet e biznesit dhe familjes.Gjithashtu ndjeni shqetësim të pashpjeguar për imazhin tuaj publik.Organizoni më mirë jetën tuaj të përditshme me Hënën në rrugën bosh …

Demi:

Të përgjithshmet: Qershori duket se funksionon mjaft i dobishëm për shenjën tuaj.Një përparësi e veçantë pritet në fushën e marrëdhënieve tuaja dhe kontakteve ndërpersonale. Është një kohë e mirë për të investuar në kontakte të reja dhe për të vendosur baza të forta.Por kini mendjen se nuk është pjekur situata për një marrëdhënie të re emocionale. Duhet pak punë para se të shkoni përpara.Jepini kohë mundësive për të punuar mbi ju.Në lidhje me fillimet e reja mirë është t’i shtyni për pak dhe të kufizoni veten në aktivitetet rutinë.Merruni praktikisht me çështje të përditshme që nuk kërkojnë nga ju një mendim të veçantë.Mos e ngutni veten shumë, sepse ngarkesa që vendosni në shpinën tuaj do të bëhet e rëndë.Nxirrni stresin mos e mbani përbrenda.Ky muaj nuk pritet të sjellë ndryshime, por sigurisht disa ngjarje të rëndësishme me rëndësi të madhe do të hapin rrugën për zhvillimet e ardhshme.

Dashuria:Jeta juaj sentimentale do të jetë një muaj i mirë, pasi marrëdhëniet tuaja njerëzore ndikohen dhe përmirësohen pozitivisht. Megjithatë, nuk është ky muaji që do të ofrojë zgjidhje përfundimtare për problemet e mëdha të jetës suaj personale. Është gjithashtu një muaj që do ndjeni për atë që nuk mundeni ta kontrolloni, mund ta lini të evoluojë.Ju nuk keni nevojë për të kontrolluar dhe tu jepni drejtim zhvillimeve. E lini veten lehtë në duart e fatit edhe nëse zhvillimet nuk janë ideale. Ju përjetoni jetën e përditshme siçajo vjen, pa egoizëm dhe pa kërkesa që krijojnë fiksime. Kështu, do të arrini të shijoni momentet e thjeshta me partnerin tuaj dhe të ndjeni kënaqësi të thellë dhe të konsiderueshme nga shoqërimi.Një këshillë e rëndësishme për ju nuk është që të ndikoheni nga mendimi juaj rreth vendimeve tuaja, pavarësisht nga gjendja juaj emocionale

Puna dhe Ekonomia:Në profesion këtë muaj është mirë të relaksoheni pak dhe të përpiqeni të shikoni veten.Planeti nuk ju ndihmon shumë, kështu që është e kotë të luftoni ditë e natë për të pamundurën.Mundohuni të keni një metër në orët dhe intensitetin e punës, në mënyrë që të mos ndiheni të lodhur dhe pa asnjë rezultat. Merrni kohën tuaj hyni sërish në lojë duke përdorur të gjitha armët tuaja!Gjithashtu, merrni kohë për të eksploruar alternativat dhe planet që janë në mendjen tuaj.Shkurtimisht, është periudhë që shmang veprimet e drejtpërdrejta dhe të pastra dhe kufizoni veten në organizimin, rivlerësimin dhe përgatitjen e energjisë tuaj.Në sektorin financiar, është një kohë e mirë për të bërë një investim ose një dhuratë e madhe për veten si një shpërblim për punën tuaj.

Ndikimi i Hënës:Në 13 të muajit Hëna e re tek Binjakët ju jep mundësinë të rinovoni dhe të stimuloni jetën tuaj financiare. Gjithashtu tregon për burime të reja të të ardhurave që as e kishit imagjinuar. Më 28 Qershor Hëna e Plotë në shtëpinë tuaj të 9-të mund të shkaktojë që të anuloni ose të shtyni një udhëtim të gjatë që keni programuar. Gjithashtu krijon probleme të papritura me studimet tuaja ose lloje të tjera të aspiratave tuaja arsimore.

Binjakët:

Të përgjithshmet:Ky muaj ju inkurajon që të argëtoheni dhe të pushoni. Mënyra se si e bëni këtë ka të bëjë me karakterin tuaj dhe kënaqësinë personale. Çdo gjë që zgjidhni do t’ju gëzojë dhe të shtyni presionin mbi ju. Ky muaj do t’ju mësojë akoma se është e rëndësishme që të kaloni kohë me veten pa patur frikë ose t’ju zhgënjejnë. Do të mësoni të dëgjoni zërin tuaj të brendshëm që do t’ju udhëheqë në përmirësimin tuaj personal. Natyrisht, kjo nuk do të thotë se do të largoheni nga miqtë tuaj, sepse Binjakët pa shoqëri nuk kanë kuptim! Në fillim të muajit duhet të kontrolloni ndikimin e vështirë nga planeti, gjë që ju bën të humbisni qejfin dhe gjallërinë tuaj. Përveç kësaj, nuk keni për të fituar asgjë nga një qëndrim i tillë dhe ju e dini atë!

Dashuria:Ky muaj do të jetë i mirë për t’u marrë me çështjet e zemrës. Imazhi juaj për të tjerët do të jetë mjaft pozitiv, duke u dhënë atyre ndjenjën e një personi të sjellshëm dhe të gëzuar. Me këtë ndjenjë, mund t’i afroheni dikujt që është i interesuar ose bëni njohje të reja. Pozicioni i favorshëm i Merkurit është në shenjën tuaj deri në 12 që jep pikë në përpjekjet tuaja.

Puna dhe Ekonomia:Flisni,flirtoni, bëni shaka dhe jepni një fytyrë më zbavitëse në jetën tuaj emocionale. Edhe nëse jeni në një marrëdhënie, mund ta bëni klimën më të lehtë në mënyrën tuaj! Ndërkohë, Marsi do kujdeset t’ju japë pasionin dhe momentin që duhet për të mposhtur çdo pengesë që do të jetë në rrugën tuaj!Me pozitën e favorshme të Merkurit, mund t’i jepni shtysë planeve dhe mendimeve tuaja.Është koha e duhur për ta kthyer një ide të mirë në praktikë. Aftësitë tuaja do të jenë akoma më intensive dhe në përgjithësi ky muaj do të jetë shumë i mirë për negociatat e profesionit dhe çdo punë që kërkon komunikim dhe bindje. Muaji veçanërisht favorizon profesionet që kanë të bëjnë me njerëz si tregtarët, gazetarët etj. Pasojat financiare do të jenë të dukshme!Me ndikimin e Marsit, do të keni dinamizmin që ju duhet të jepni shtysë për një sipërmarrje të re. Jupiteri nga Akrepi ju ndihmon të studioni dhe të eksploroni biznese alternative ose plane që do t’ju ndihmojnë të rrisni të ardhurat tuaja.

Ndikimi i Hënës:Më 13/6, Hëna e re tek Binjakët ju jep mundësinë të eksploroni psikologjinë tuaj, plagët më të thella dhe në fund të ndryshoni botën tuaj të brendshme.Përveç kësaj, ndjeshmëria juaj ju lind dëshira për të qëndruar në dhimbje njerëzore dhe për t’u angazhuar në bamirësi.Më 28/6 Hëna e Plotë realizohet në shtëpinë tuaj të shtatë që ndikon në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale dhe krijon nevojën të balanconi “unë” me “ne”.

Gaforrja:

Të përgjithshmet:Ky muaj pritet të jetë shumë pozitiv për ju nga data 21 dhe pastaj Dielli hyn në shenjën tuaj.Vjen që t’ju mbushë me energji, gjallëri dhe dinamizëm. Gjendja do të jetë padyshim më e mirë, besimi do të rritet dhe dritat do të bien mbi ju! Në këtë periudhë do të jetë më e lehtë për ju të përfundoni punët tuaja, të mendoni pozitivisht, të punoni në mënyrë racionale dhe në përgjithësi të jeni “Zotëri i drejtë”.Me Afërditën në shenjën tuaj deri më 14, keni imazh të butë, fytyrë të këndshme ku të gjithë duan ta kenë pranë tyre, sidomos nëse flisni për kontakte emocionale. Me Marsin tek Ujori do të ndjeni nevojë të pa rezistueshme për të ripërcaktuar qëllimet tuaja. Lëvizni në drejtimin që prisni vetë ose duhet të ndryshoni rrugë?

Dashuria:Me Afërditën që lëviz në shenjën tuaj deri në 14-të dashuria dhe jeta familjare arrijnë të vjedhin interesin tuaj. Kjo do të thotë që konsumoni shumë energji për të kënaqur të dashurin tuaj ose familjen tuaj më shumë se kurrë.Balanca familjare është padyshim e para në listën tuaj të qëllimeve dhe nuk po negocioni për ndonjë arsye. Klima në marrëdhënie ka harmoni që kënaq ju dhe bashkëshortin tuaj. Nëse përsëri jeni Gaforre pa partner, ky muaj ju ndihmon të bëni njohje dhe të ndryshoni jetën tuaj personale.Llogarisni dhe Merkurin duke hyrë në shenjën tuaj para mesit të muajit dhe kjo ju ndihmon “të zgjidhni gjuhën tuaj”! Dhe madje të gjeni fjalët e duhura! Shkëlqyeshëm!

Puna dhe Ekonomia:Me Merkurin që kalon nga Binjakët tek Gaforrja më 12 të muajit, do të keni mundësi të mëdha në jetën tuaj profesionale dhe do të jeni në gjendje të arrini më lehtë qëllimet tuaja.Sigurohuni të planifikoni mirë lëvizjet tuaja dhe të përfitoni nga aftësia komunikuese që zotëroni. Me pak fat që ju jep Jupiteri, është e mundur të keni surpriza që do ju bëjnë të lumtur.Është periudhë e mire në pesëmbëdhjetë ditëshin e pare për të bërë kontakte dhe diskutime, për të mbyllur marrëveshje, për të sqaruar qëndrimin tuaj, për të fituar atë që meritoni. Besimi do të jetë i dukshëm dhe do t’ju ndihmojë të keni sukseset që ëndërroni.Me këtë pozitë të favorshme të Merkurit, financat tuaja po përmirësohen dhe do të arrini të bëni marrëveshje të mira për blerje dhe shitje.

Ndikimi i Hënës:Më 13/6 Hëna e re realizohet në shenjën tuaj që ju urdhëron të filloni nisje të reja ose edhe të ndryshoni pamjen tuaj të jashtme.Më 28/6 Hëna e plotë realizohet në shenjën e Bricjapit dhe në shtëpinë tuaj të 8-të mund të shkaktojë fobi ose pasiguri në lidhje me disa nga borxhet tuaja dhe jetën tuaj më të gjerë ekonomike.

Luani:

Të përgjithshmet:Sundimtari juaj Dielli, është tek Binjakët për pjesën më të madhe të muajit, një vend shumë i dobishëm për shenjën tuaj. Do të keni mjaft energji, gjallëri, një qëndrim të shëndetshëm ndaj gjërave dhe mjaft vetëbesim, si dhe aftësinë për të marrë vendime të shpejta dhe të sakta.Me kalimin e tij tek Gaforrja, fuqia që ju jepte Dielli është i kufizuar dhe tani po hyni në qëndrime të reja. Do të filloni të bëni një kërkim më të brendshëm dhe do të pyesni nëse duhet të bëni disa ndryshime në jetën tuaj në zona që duken problematike. Për sa kohë Merkuri qëndron tek Gaforrja, jeta juaj profesionale evoluon në mënyrë dinamike me rezultate pozitive për planet tuaja.

Dashuria:Afërdita do të ketë një pozicion shumë të dobishëm për ju gjatë muajit.Duke hyrë në shenjën tuaj, ju jep energji pozitive, duke e bërë jetën tuaj sentimentale të ndjeshme.Nëse gjatë kësaj periudhe keni planifikuar një martesë ose fejesë, domethënë, sigurohuni të keni zgjedhur kohën më të përshtatshme. Kjo lidhje do të mbajë përgjithmonë!Nëse ecni në gjurmë të vetmuara, ndiheni shumë të zhgënjyer dhe keni humbur shpresën se gjysma tjetër thjesht nuk ekziston, atëherë kujdes se çfarë mendoni! Universi do t’ia u mohojë, duke dhënë motivimin dhe mundësinë për t’u angazhuar dinamikisht në shfaqjen e flirtimit, marrëdhënieve dhe shoqërisë së përgjithshme. Në përgjithësi, shijojeni këtë muaj, pavarësisht nga gjendja juaj personale. Atmosfera do të jetë e ndezur dhe mund të ngjallni përsëri ndjenjat tuaja të harruara.

Puna dhe Ekonomia:Me Merkurin tek Binjakët nga fillimi i muajit, duhet të përfitoni nga pesë ditët e para për të rritur planet tuaja profesionale. Bëni kontaktet tuaja tani pa ndonjë vonesë të mëtejshme, mbyllni marrëveshjet dhe në përgjithësi angazhohuni në biseda dhe takime përmes të cilave doni të konsolidoni planet tuaja.Në të njëjtën kohë, me Jupiterin që formon katror me shenjën tuaj deri më 8 Nëntor, mbani mend se mund të arrini rezultate të mëdha gjatë kësaj periudhe.Megjithatë, ka një gjë që duhet të shmangni. Kini kujdes të mos humbisni balancën brenda vetes, duke marrë tendenca që do t’ju çojnë në gabime katastrofike. Me disiplinë dhe pjekuri, duhet të menaxhoni situatat që do të lindin dhe madje edhe më shumë në sektorin ekonomik.

Ndikimi i Hënës:Më 13/6 Hëna e re në shtëpinë tuaj të 11-të krijon dëshirën për të rinovuar rrethin tuaj të kontakteve sociale,ndërkohë më 28 Qershor, Hëna e Plotë në aksin Bricjap-Gaforre krijon nevojën për të ndryshuar jetën tuaj të përditshme.

Virgjëresha:

Të përgjithshmet:Pozicioni i Diellit ndikon shumë gjatë gjithë muajit Qershor dhe kjo do të thotë që për sa kohë që qëndron tek Binjakët, do të ndiheni mjaft të pasigurt dhe të shqetësuar. Në këtë kohë, duhet t’i kushtoni vëmendje çështjeve të shëndetit, prandaj kujtoni se sa e rëndësishme është të kujdeseni për veten dhe të mos e teproni me detyrimet që merrni.Nga 21 e tutje tek Gaforrja, gjërat do të jenë shumë më të mira për ju. Do të ndjeni më shumë gjallëri dhe dinamizëm.Ekuilibri restaurohet fizikisht dhe shpirtërisht, duke arritur një gjendje harmonike.Në profesion duhet të kini kujdes me komunikimin tuaj në pesëmbëdhjetë ditëshin e parë. Sentimentalisht shijoni momente të bukura në pesëmbëdhjetëditëshin e dytë.

Dashuria:Me Afërditën tek Gaforrja deri në 14, universi juaj jep ndikimet më pozitive. Mund të kaloni bukur me njeriun tuaj, të shijoni jetën e zakonshme me një martesë ose me një marrëdhënie.Kjo nuk do të thotë që të gjitha problemet janë zgjidhur si me magji, por ekziston mirëkuptimi, dhe mbështetja reciproke që do të japë një ndjenjë lehtësimi dhe qetësie për të dy. Me Afërditën që shkon tek Luani në gjysmën e dytë të muajit, do duhet të bëni më shumë përpjekje për të balancuar veten.Natyrisht, gjatë kësaj periudhe, mund të fitoni dashurinë e një personi që ju intereson me pasion dhe dinamizëm. Me Marsin duke u zhvendosur tek Ujori, këshilla më e mirë është që të mos godasë dhe të konsumojë energjinë tuaj.

Puna dhe Ekonomia:Jeta juaj profesionale merr kundërshtim ndaj forcave universale që do të përcaktojnë rezultatin sipas zgjedhjes suaj përfundimtare. Për aq kohë sa Mërkuri shkon tek Binjakët, komunikimi juaj është i bllokuar dhe ka keqkuptime, gabime dhe gënjeshtra.Për këtë është mirë të jeni më i kujdesshëm dhe të punoni me kujdes dhe me arsye.E mira është se kjo periudhë do të zgjasë deri në mes të muajit.Pastaj gjërat bëhen më mirë dhe keqkuptimet zgjidhen.Nga ana tjetër, me pozitën e favorshme të Jupiterit nga Akrepi, gjërat shkojnë mire pa probleme ndonjëherë. Do gjeni se ka raste kur ju mund të bëni gjëra pa lodhje të cilat janë të rëndësishme. Entuziazmi dhe optimizmi do t’ju japin ritëm të qëndrueshëm që do provojë të jetë shumë e rëndësishme për të mirën e financave tuaja.

Lexo edhe :  Njihuni me shpirtin tuaj binjak sipas horoskopit

Ndikimi i Hënës:Më 13 të muajit, Hëna e re në horizontin e horoskopit tuaj diellor krijon dëshirën të ndryshoni imazhin tuaj publik dhe të ripërcaktoni qëllimet tuaja në konceptin e suksesit.Në 28 Hëna e plotë që po zhvillohet në shtëpinë tuaj të 5-të diellore, krijon probleme të përkohshme që lidhen me fëmijët.Gjithashtu, ju bën të ndiheni se nuk përdorni aq sa ju dëshironi talentet tuaja personale.

Peshorja:

Të përgjithshmet:Me Diellin që është në një pozicion të favorshëm për ju, do të arrini brenda këtij muaji, të stimuloni vetëbesimin tuaj dhe të mbusheni me energji për t’u përmirësuar.Vetëm në këtë mënyrë do të arrini sukses në arritjen e aspiratave tuaja personale. Ky favor do të zgjasë deri në 21.Prej atëherë e tutje do të ketë luhatje dhe ndoshta të keni nevojë të merreni me disa situata të komplikuara. Me Merkurin tek Binjakët, merrni një ndikim tjetër pozitiv që ju jep fuqinë për t’u marrë me çështjet tuaja, për të marrë rreziqe, për të punuar fort dhe për të shijuar përvojat e reja në një nivel sentimental.Me Saturnin tek Bricjapi, jeta vazhdon t’ju mësojë, prandaj sigurohuni që të mësoni nga përvojat tuaja.

Dashuria:Afërdita nga Gaforrja nuk duket se i jepni asaj ndikimin më të mirë tek ju. Ndoshta të keni nevojë të ripërcaktoni rolin tuaj në marrëdhënie dhe të shihni realisht qëndrimin tuaj ndaj partnerit tuaj.Silleni mirë ose duhet të ndryshoni disa nga zakonet tuaja?Gjithashtu, është një moment i mirë për t’u hapur dhe për të folur për ndjenjat tuaja.Është mirë t’i ndani dhe të mos merrni parasysh gjithçka.Nëse i përkisni shenjave të vetmuara, ky është muaji i kërkimit.Nëse nuk mësoni të kaloni mirë me veten dhe të ekuilibroheni vetë, do të vështirësoheni të hyni në një marrëdhënie.

Puna dhe Ekonomia:Me Merkurin tek Binjakët jeta juaj profesionale do të ketë mbështetjen e planeteve. Mund të shijoni diskutime të frytshme dhe të përfitoni nga mundësitë e profesionit që do të hapen para jush.Ndikimi pozitiv do të zgjasë deri në mes të muajit, kështu që kalimi i Merkurit tek Gaforrja nuk duket të vazhdojë t’ju japë ndihmë reale në ndjekjet tuaja.Pra, çfarëdo që është e rëndësishme për ju dhe duhet kontakt, diskutim apo të zhvendoseni, mirë është të shkoni në gjysmën e parë të muajit.Nga aty e tutje do të jetë më e lehtë të bëhen gabime dhe të krijohen keqkuptime.Financat do të favorizohen deri në 15 të muajit dhe do të jeni në gjendje të mblidhni edhe paratë që ju kanë borxh.Përdorni periudhë për të balancuar situatën tuaj financiare.

Ndikimi i Hënës:Më 13/6, Hëna e re në shtëpinë tuaj të 9-të diellore krijon dëshirën për të bërë një udhëtim të largët si dhe të ripërcaktoni filozofinë tuaj të gjerë. Më 28/6, Hëna e plotë tek Bricjapi shkakton tensione në shtëpi dhe ju bën të ndiheni të ndarë në dy zona kryesore: familja dhe karriera.
Akrepi:

Të përgjithshmet:Dielli nga Binjakët do t’ju inkurajojë të shikoni përreth dhe të mendoni për atë që nuk shkon mirë.Çfarëdo qoftë, ky moment është ideal për ndryshime. Me kalimin e Diellit tek Gaforrja gjërat do të zënë vendin e tyre, pasi do të ndjeni harmoni të brendshme që do të jetë një burim frymëzimi për gjithçka që bëni.Nga ana tjetër, Marsi tek Ujori, ju mbush me agresion dhe energji të tepërt gjatë gjithë muajit.Sigurohuni që të hiqni këtë energji në angazhimet krijuese, jo grindjeve, tensioneve dhe konflikteve. Me Jupiterin duke vazhduar rrugën e tij nga shenja tuaj, do të vazhdoni të keni mundësi unike të vlefshme për të parë ëndrrat tuaja të bëhen realitet.Përveç kësaj, një herë në dymbëdhjetë vjet keni këtë ndikim nga ky planet i veçantë.Gjithashtu shijoni njohjen dhe punën tuaj, qëndroni me një vështrim shumë pozitiv ndaj jush. Përfitoni nga kjo!

Dashuria:Afërdita nga Gaforrja do të jetë në një pozicion shumë të dobishëm për ju. Kjo periudhë do të jetë e përshtatshme për të jetuar me dashuri, mirëkuptim dhe ndjenjë të pasur. Është moment i mirë për të formalizuar një marrëdhënie, për të kaluar kohë me partnerin dhe familjen tuaj dhe për të shijuar jetën tuaj emocionale duke arritur të shihni gjëra nga anët e tyre të bukura dhe optimiste.Lërini mënjanë grindjet dhe mos konsumoni gjëra të ulëta dhe të parëndësishme të jetës së përditshme. Përveç kësaj, do të jeni në gjendje të shihni bukurinë në gjëra të thjeshta … si një buzëqeshje, një përqafim apo një përkëdhelje …

Puna dhe Ekonomia:Në profesion Merkuri nga Binjakët do t’ju ndihmojë të kuptoni nëse keni nevojë të bëni disa ndryshime në karrierën tuaj, veçanërisht nëse zhvillimet janë të ndryshme nga pritjet. Duke kaluar tek Gaforrja, do të zhvilloni komunikim të mirë dhe në bisedat do të arrini jo vetëm të jeni të qartë dhe të kuptueshëm, por edhe të kaloni mesazhet tuaja me rezultate të favorshme për ju.Me Saturnin që shkon tek Bricjapi, arrini të bëheni më efikas në punën tuaj. Përdorni këtë ndikim për të arritur qëllimet tuaja. Pavarësisht orëve të gjata të punës, do të merrni kënaqësi në çdo nivel.Me Jupiterin në shenjën tuaj, financat po përmirësohen ndjeshëm! Natyrisht, nuk nevojiten ekzagjerimet, sepse këto janë që humbasin ekuilibrin!

Ndikimi i Hënës:Hëna e 13-të në shtëpinë tuaj të 8-të diellore krijon nevojën për të ndryshuar psikologjinë tuaj dhe “shndërroheni” brenda vendit.Më 28 të muajit Hëna e plotë që zhvillohet në shtëpinë tuaj të tretë diellore, e bën komunikimin tuaj të vështirë.Gjithashtu tregon rrezik në rritje të aksidenteve gjatë ngarjes e makinës dhe në përgjithësi, në lëvizjet tuaja.

Shigjetari:

Të përgjithshmet:Me Diellin që mbetet tek Binjakët deri në 21 të muajit, duhet të lëvizni me më shumë durim dhe këmbëngulje për të kapërcyer të papriturat. Është gjithashtu një periudhë që do t’ju bëjë të qëndroni kundër kritikave të së kaluarës. Nëse keni punuar saktë dhe në mënyrë konstruktive deri më tani, nuk do të keni vështirësi në përmbushjen e detyrimeve tuaja.Nëse ende keni qenë të qëndrueshëm me veten në të kaluarën, tani duhet të punoni më shumë dhe më intensivisht.Pas 21 gjërat do të jenë dukshëm më të mira, të cilat do t’ju japin frymë. Ndërkohë, Marsi nga Ujori do t’ju japë forcë në veprimin tuaj dhe do të qëndrojë në çdo energji tuaj. Jeta familjare do të jetë mjaft zbavitëse dhe e lehtë. Dëshirat tuaja do të jenë të forta ndërkohë planet profesionale kanë shumë mundësi të lëvizin për një veprim në profesion.

Dashuria:Ky muaj do të jetë mjaft i mirë për jetën tuaj emocionale. Afërdita nga Gaforrja do t’ju ndihmojë dalëngadalë të ndjeni efektin e saj pozitiv. Gjërat do shkojnë edhe më mirë pas 13 që do kalojë në shenjën e Luanit. Kjo periudhë do të jetë shumë e butë, e ngrohtë dhe e qëndrueshme në marrëdhënien tuaj.Ju mund ta bëni klimën midis jush dhe bashkëshortit tuaj me të vërtetë unike dhe t’i jepni vetes një mundësi për të kujtuar se çfarë ju solli pranë. Ndonjëherë gjërat rrokullisen aq këndshëm dhe thjesht, pa presion. Pra shijoni këtë periudhë dhe mos kërkoni arsye për grindje.Nëse nuk jeni një prej atyre që janë tashmë në një lidhje, në këtë moment mund të keni shpresën se gjërat do të ndryshojnë. Mund të afroni një person që ju intereson, duke ditur se yjet janë në anën tuaj!

Puna dhe Ekonomia:Në profesion mirë është të jeni pak të kujdesshëm para mesit të muajit, për kohën që Merkuri shkon tek Binjakët. Ky qëndrim sjell keqkuptime dhe gabime në jetën tuaj profesionale, kështu që duhet të keni sytë dhe veshët hapur!Në këtë kohë shmangni negociatat dhe planifikimet sepse mendja nuk ju ndihmon të mendoni ose të shprehni veten në mënyrë efektive.Pas 12 gjërat ndryshojnë krejtësisht.Me Merkurin që shkon tek Gaforrja, komunikimi juaj fiton butësi dhe ekuilibër.Tani jeni më të duruar dhe nuk tregoni nxitim për aktivitetet tuaja profesionale.Është gjithashtu një kohë kur financat tuaja përmirësohen dhe është një moment i mirë për të blerë ose të shisni duke pasur përparësi.

Ndikimi i Hënës:Në 13-të Hëna e re në shtëpinë tuaj të shtatë të horoskopit tuaj diellor krijon nevojën për të rinovuar marrëdhëniet tuaja ndërpersonale. Më 28/6, Hëna e plotë tek Bricjapi sjell papritmas shpenzime dhe ju shkakton pasiguri në lidhje me jetën tuaj financiare.

Bricjapi:

Të përgjithshmet:Këtë muaj duhet të rekrutoni fuqinë tuaj të fshehur dhe forcën tuaj. Është koha që duhet të mendoni çfarë nuk shkon mirë me jetën tuaj dhe në mënyrën që do arrini t’i ndryshoni të dhënat në të.Vendosja planetare do t’ju ndihmojë, sidomos gjatë pesëmbëdhjetë ditëshit të parë.Përtej kësaj, disa vështirësi priten të sjellin situata problematike.Zgjidhja e tyre nuk ka ndonjë pritje të mëtejshme. Në punë ose ndërveprimet tuaja shoqërore do të shprehen mosmarrëveshje të forta që mirë është t’i kontrolloni.Mos lejoni fatin tuaj në duart e të tjerëve. Në biznes është një muaj që do të mendoni fort për mundësinë e ndryshimit. Në dashuri pesëmbëdhjetë ditëshi i parë nuk do të jetë ndihmëse, pasi tendencat tuaja do t’ju sjellin grindje në marrëdhënien tuaj. Kujdes!

Dashuria:Gjendja juaj është pak e ulët në dashuri, sidomos në 13 që Afërdita shkon tek Gaforrja. Për ju ky pozicion bën gjëra të kota dhe të paorganizuar.Pra, një qëndrim i tillë sjell shqetësime në marrëdhënien tuaj, duke e lënë dashurinë dhe emocionin mënjanë. Tani më shumë çështje praktike do t’ju shqetësojnë ju dhe partnerin tuaj.Mirë është të përpiqeni për të balancuar dhe distancuar,për të arritur një klimë harmonike.Ju që jeni vetëm në këtë periudhë mund të kërkoni ndryshime nga 13 dhe pasi Afërdita kalon tek Luani.Nga atje, kjo do t’ju ndihmojë të bëheni më simpatik, të dashur dhe të aftë për të shprehur humorin tuaj për të arritur të kontaktoni me një person që do të tërheqë interesin ose tashmë ju intereson.

Puna dhe Ekonomia:Para vështirësive që sjell Saturni nga shenja juaj, këtë muaj do të jeni në gjendje të bëni hapa pozitivë në profesionin tuaj. Jupiteri tek Akrepi ju jep entuziazëm dhe një përpjekje të vazhdueshme drejt progresit.Përdorni aftësitë tuaja në masën maksimale dhe në mënyrën më efikase dhe sigurohuni që mund të bëni shumë nga këtu e tutje.Me Merkurin tek Binjakët, jeni të inkurajuar që të përpiqeni dhe përfundimisht të realizoni disa ndryshime profesionale në rast se gjërat nuk rrokullisen sipas dëshirës. Qëndroni të fokusuar dhe të kujdesshëm në punën tuaj dhe do të keni rezultate shumë të mira.Në financa sigurohuni të jeni të kujdesshëm deri në 13, sepse keni një tendencë në gjërat e kota.Keni bërë shumë punë për të arritur deri këtu.

Ndikimi i Hënës:Më 13/6 Hëna e re tek Binjakët krijon nevojën për të ndryshuar qëndrimet ndaj çështjeve shëndetësore dhe më 28 Qershor, Hëna e Plotë në shenjën tuaj krijon acarim dhe paraqet “përkohësisht”rrezikon shëndetin tuaj mendor dhe fizik.

Ujori:

Të përgjithshmet:Këtë muaj planeti është formuar në një mënyrë të tillë që ju ndihmon të shfrytëzoni mundësitë që do të shfaqen. Energjia juaj do të jetë intensive dhe e nevojshme çdo ditë për të arritur qëllimet tuaja. Duke pasur qejf, mendim të qartë dhe marrëdhënie të balancuara me njerëzit rreth jush, gjërat do të rrokullisen papritur mirë.Zgjedhjet dhe veprimet tuaja do të kenë rezultate shumë të mira pa u shqetësuar për këtë.Pas mesit të muajit, kaloni në proces qetë qartësoni gjërat në jetën tuaj.Çfarëdo që ju nevojitet mbajeni çfarë është e panevojshme, gjeni fuqinë për ta larguar atë nga jeta juaj. Merkuri do të shkojë në pozita të favorshme për ju, kështu që mund të shpresoni për lajme të mira dhe komunikim të mirë në nivele të ndryshme dhe në të gjitha fushat.

Dashuria:Afërdita nga Gaforrja do të ndikojë në jetën tuaj emocionale.Ju ushtron presion për të bërë ndryshimet e duhura në marrëdhënien tuaj.Vetëm kjo do t’i bëjë gjërat më të ëmbla. Ndryshimet janë të nevojshme dhe ndonjëherë, hartat e jetës sonë ndryshojnë vazhdimisht, kështu që ne duhet të përshtatemi.Këto dallime të vogla dhe të papërshtatshme duhet të zgjidhen njëherë e përgjithmonë, në mënyrë që të lejoni që marrëdhëniet tuaja të bëjnë hapat e ardhshëm të evolojnë. Pas 13 që Afërdita kalon tek Luani, keni nevojë për më shumë durim dhe fleksibilitet.Ky qëndrim nuk ju ndihmon, prandaj duhet të tregoni maturi, nëse kjo ka të bëjë me qëndrimin tuaj përballë me partnerin tuaj ose mënyrën se si menaxhoni vetminë tuaj.

Puna dhe Ekonomia:Profesioni juaj do të shkojnë shumë mirë në Qershor nëse mendoni se Marsi do të lëvizë në shenjën tuaj dhe Jupiteri nga Akrepi dërgon energjinë e tij të mirë. Energjia juaj do të jetë e papritur dhe do të arrini të bëni gjërat më lehtë se sa keni bërë deri më tani.Vetëm sigurohuni që të mos ju afrojë spontaniteti dhe impulsi. Në të njëjtën kohë, duhet të shfrytëzoni më shumë nga mundësitë e ofruara nga Jupiteri. Ju do të keni kënaqësinë të bëni gjëra të mëdha që do t’ju bëjnë më të sigurt dhe më dinamik për të vazhduar rrugën. Në financat gjërat do të jenë shumë më të mira dhe të gjitha në sajë të veprimeve tuaja.

Ndikimi i Hënës:Më 13 Hëna e re tek Binjakët krijon dëshirën për të rifituar fëmijërinë tuaj dhe pakujdesinë, ndërkohë më 28/6 Qershor Hëna e plotë tek Bricjap sjell në sipërfaqe frikën tuaj më të thellë dhe lloje të ndryshme të pasigurive.

Peshqit:

Të përgjithshmet:Këtë muaj duhet të kini kujdes në komunikimin tuaj pasi Merkuri qëlëviz tek Binjakët në pesëmbëdhjetë ditëshin e parë. Kjo do të thotë që në aspektin profesional duhet të shprehni duke menduar mirë për atë që doni të thoni dhe të mos josheni nga pasioni juaj. Gjithashtu, do të jetë krejtësisht e arsyeshme të ndjeni ndonjë pasiguri pasi mendja do luajë lojërat tuaja. Qëndroni të fokusuar sa më mirë të mundeni. Pas 21, Dielli hyn në shenjën e Gaforres në një pozicion shumë të favorshëm për ju.Nga atje, ju vë në qendër të vëmendjes dhe ju jep energji për ta përdorur atë në mënyrë që i përshtateni më mirë detyrimeve tuaja. Ju do të ndiheni shumë më të qetë me marrjen e vendimeve dhe gjithashtu do të ndjeni besimin tuaj gjë që pak më parë nuk e pranonit.

Dashuria:Muaji fillon me Afërditën duke shkuar tek Gaforrja kështu që përdoreni këtë kohë për të shijuar momente të bukura, të buta dhe të ngrohta në ndjenjat tuaja. Marrëdhënia juaj do të jetë më e qetë, klima më e kënaqshme dhe siguria që do ndjeni do të jetë në gjendje t’ju lehtësojë nga të gjitha llojet e mendimeve të dyshimit.Me kalimin e Afërditës , problemet e marrëdhënieve do të vijnë në sipërfaqe dhe është një kohë e mirë për t’i zgjidhur në mënyrën tuaj. Ju jeni vetëm dhe keni përfituar nga klima e mirë e pesëmbëdhjetë ditëshit të parë dhe e keni lënë bukurinë që ju kanë dhuruar planetet të sjellin më afër një ekzistencë të veçantë!

Puna dhe Ekonomia:Në profesion do të keni një ndihmë të rëndësishme gjatë gjithë muajit nga Marsi. I lëvizur tek Ujori jep energji të pafund për të bërë gjithçka dhe kështu të ndjeni kënaqësi të plotë. Edhe Jupiteri nga Akrepi ju ndihmon të punoni shumë fortë dhe me kokëfortësi për hir të zhvillimit tuaj profesional.Çdo gjë është e mundshme, mjafton vetëm për ta vënë atë në mendjen tuaj dhe të merrni vendimet tuaja.Ndryshimet që dëshiron i fillojnë pa vonesa të mëtejshme. Financat tuaja do të jenë në rrjedhën e rritjes gjatë pesëmbëdhjetë ditëshit të parë, dhe fati do t’ju favorizojë në këtë fushë. Shkoni në përputhje me rrethanat!

Ndikimi i Hënës:Më 13/6, Hëna e re në Binjakët dhe shtëpia juaj e katërt diellore krijojnë dëshirën për të ndryshuar dekorimin e shtëpisë ose ndryshoni vendbanimin ndërkohë më 28/6 Hëna e plotë në aksin Bricjap-Gaforre shkakton tensione me persona miqësore dhe krijoni nevojën për të balancuar dy fusha të rëndësishme: miqësinë me dashurinë./ Opinion.al

Pas