-Jetë dhe Stil

Horoskopi i vitit 2022 nga Paolo Fox, muajt dhe shenjat me fat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:29 - 01/01/22 |
Opi Nion

Dashi

Shenja e Dashit është e para që duhet të festojë. Maji është një muaj i rëndësishëm për dashurinë. Mes majit dhe qershorit, ata që kanë pasur probleme pune do të kenë burime të mira. Grafiku fillon paksa i ulët sidomos në dashuri, më pas do të ketë një majë në maj dhe një pjesë të dytë të vitit që sjell me të ardhura. Nëse duhet të bëni një zgjedhje sentimentale, lëvizni në pranverë. Maji është i rëndësishëm për punën, si fati.

Demi

Urani prej kohësh është në shenjën e Demit dhe po sjell ndryshime që 2022-ta do t’i konsolidojë. Këto ndryshime mund të vijnë për shkak të kërkesës suaj specifike ose sepse dikush po ju ofron diçka të mirë. Korriku është një muaj i rëndësishëm për marrëdhëniet në dashuri. Grafikët thonë se gjysma e parë e vitit funksionon mirë, pozitive për ndjenjat e janarit dhe shkurtit. Është një vit ku do t’i lini vend familjes. Puna fillon në mënyrë të lodhshme, maji, qershori dhe korriku janë muaj të fortë.

Binjakët

Shenja e Binjakëve fillon me një Jupiter disi të çuditshëm. Nëse ka probleme ligjore, bëni kujdes sepse para majit-qershorit nuk lëviz asnjë gjethe. Rinovim marrëveshjesh, pozitivitet, pas muajit qershor. Për punë, prilli është një muaj operacional. Binjakët kanë një bërthamë kryesore midis majit, korrikut dhe gushtit. Bëhet fjalë edhe për marrëdhëniet e dashurisë. Ka një linjë të bukur në fazën e mesme.

Gaforrja

Gaforrja e mbyll vitin 2021 me hutime të mëdha. Kemi pasur kundërshtime të forta planetare, mund të ketë pasur keqkuptime edhe në planin sentimental. Ndoshta jeni izoluar pak sepse në vendin e punës ka pasur një mbyllje, një ndalesë, një problem, ndaj keni derdhur tensione në dashuri. Prilli do të jetë një muaj shumë interesant për marrëdhëniet. Për sa i përket punës, konsolidoni gjërat që dëshironi të bëni midis janarit dhe shkurtit, pastaj mbani mend se pjesa qendrore e vitit është për vëzhgim.

Luani

Dashuria fillon në një mënyrë të egër. Janari, shkurti dhe marsi Afërdita do të jetë larg, por shumë më e pasionuar nga maji e në vazhdim. Në 2021 ju luftuat kundër një Saturni të kundërt dhe fituat sfida të mira, por tani duhet të fitoni dhe të kërkoni para. Në gusht, Afërdita do të jetë në lulëzim të plotë, prandaj një muaj i mrekullueshëm për dasma. Falë një tranziti të shkëlqyer të Jupiterit, vera do të jetë një kohë e shkëlqyer për të arritur suksese biznesi.

Virgjëresha

Në fillim të vitit do të jeni pak kapriçioz. Ju keni vendosur tashmë çështjet e biznesit dhe do ta keni të vështirë të ndryshoni kurs. Megjithatë, nga maji, ju do të qartësoni gjërat. Disa Virgjëresha kanë lënë jashtë dashurinë, e cila do t’ju shpërblejë që në shkurt. Beqarët mund të mendojnë të kënaqen edhe pak më shumë, sidomos mes qershorit dhe shtatorit, muajt më të mirë. Kujdes mos hapni mosmarrëveshje pune në fillim të vitit. Sa i përket fatit, vera do të jetë muaji më intrigues.

Peshorja

Fillojmë me disa dyshime në dashuri, viti i fundit ju ka zhgënjyer në fund, por do të rikuperohet. Marsi, qershori dhe korriku janë muaj të fuqisë së madhe për dashurinë dhe për ata që duan të jetojnë së bashku dhe të bëjnë zgjedhje dashurie. Për sa i përket punës, ju rekomandoj që të lëvizni përpara prillit me disa propozime, kur Jupiteri të vijë përballë. Në muajt në vijim mund të ketë një konfrontim me një shef.

Akrepi

Mund të them se viti 2022 është një vit plot favore, fillimisht nga Jupiteri tashmë në janar dhe shkurt i cili shpërblen ata që nuk kanë frikë të hapen ndaj ndjenjave. Vetëm një muaj do të jetë i jashtëzakonshëm përsa i përket dashurisë, ai i qershorit, por menjëherë më pas ju pret një kohë e shkëlqyer për punë. Muaji korrik do të jetë qendror dhe aty do t’ju duhet të rrezikoni zgjedhje që mund të rezultojnë të suksesshme.

Shigjetari

Viti nis pak delikat me Jupiterin, ndaj do të duhet vëmendje në marrëdhëniet me të tjerët dhe në marrëdhëniet në çift, kujdes mosmarrëveshjet. Më në fund fati buzëqesh me muajt maj dhe qershor me Marsin në formë të shkëlqyer. Do të jenë muajt më të nxehtë të 2022-shit, të cilët do t’ju kthejnë në rrugën e duhur. Jupiteri do të ndihmojë gjithashtu ata që duan të jetojnë vetëm dhe të zgjidhin çështje që lidhen me shtëpinë.

Bricjapi

Superstar sërish këtë vit, të paktën deri në prill. Nga maji do t’ju duhet të pyesni diçka për punën. Ndoshta do të dëshironi të vendosni kushte të reja. Nga maji do ta gjeni veten duke bërë pak tërheqje, por ju këshilloj të luani së bashku dhe të mos e ngrini shiritin, të mos lejoni që krenaria juaj të përjetojë momente shumë të forta.

Ujori

Fillojmë shumë mirë për ndjenjat: në mars Afërdita do të jetë në shenjë kështu që Ujori mund të japë shumë, është magjepsës dhe gjithashtu mund të vendosë të jetojë dashuri transgresive dhe të veçanta E gjithë pjesa e parë e vitit është shumë e favorshme. Qershori dhe korriku janë muajt më të mirë për të lidhur një marrëveshje dhe për të nënshkruar një kontratë.

Peshqit

Jupiteri ka nisur tashmë një tranzit në shenjën tuaj të zodiakut: nuk garanton fat, por do t’ju japë informacione të dobishme për të ardhmen. Prilli dhe maji do të kenë qiej të mbushur me pasuri të vogla, por mbani mend se është e rëndësishme të rinovoni veten. Është e qartë, nëse tashmë keni në këmbë situata të rëndësishme dhe një person që dashuroni, nuk kam asnjë dyshim që viti 2022 është viti i martesës, i bashkëjetesës, madje edhe i fëmijëve. Nëse nuk ju është dhënë një promovim pune deri më tani, jini të sigurt se ai do të arrijë midis prillit dhe qershorit./Opinion.al

 

 

 

Pas