Aktualitet

Horoskopi 9 Nëntor 2021, zbuloni shenjat me fat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:06 - 09/11/21 |
Opi Nion

Dashi 

Vazhdoni të ndiqni gjurmët pozitive në të cilat gjendeni. Sot do t’ju jepen aq shumë mundësi saqë në mbrëmje realisht do të ndiheni të lodhur, por sigurisht edhe tepër të gëzuar për çka keni arritur në çift. Beqarët do kenë dashuri me shikim të parë dhe e ardhmja do ju ndryshojë menjëherë. Me financat tregohuni të kujdesshëm.

Demi

Sot duhet të jeni të aftë që të zhdukni nga dita dhe mendimet tuaja, gjithçka që së fundmi ju kanë vënë në vështirësi marrëdhënien tuaj në çift. Momentet e qetësisë duhet t’ia kushtoni partnerit. Beqarët do jenë sensualë dhe ka gjasa të realizojnë takime interesante. Financat do jenë mirë, nuk do keni probleme me shpenzimet.

Binjakët 

Problemet që do t’ju kanosen sot do të mund t’i injoroni qetësisht: më mirë t’i shpenzoni energjitë tuaja për marrëdhënien tuaj në çift. Gjeni pak kohë për të kaluar përkrah partnerit. Beqarët do dashurohen kokë e këmbë me dikë që e kanë njohur prej kohësh. Sektori i financave do ketë përmirësime të njëpasnjëshme.

Gaforrja

Sot duhet të lini mënjanë angazhimet e ditës dhe të kaloni momente relaksi dhe qetësie me partnerin. Edhe lidhja juaj ka nevojë për kohën e vet. Beqarët do kenë shumë mundësi takimesh, por nuk do përfitojnë aspak prej tyre. Në planin financiar do përballeni me disa vështirësi.

Luani

Merrini gjërat me një hap më shpejt lidhur me jetën tuaj në çift dhe bëjini vetes një favor për të shmangur çdo lloj mendimi që do të hapte plagët. Mos u përqendroni te ato gjëra që do të hiqni dorë, por te ato që keni për momentin. Beqarët duhet t’i bëjnë sytë katër sepse persona interesantë do kenë përreth. Financat janë të mira.

Virgjëresha

Mos u merrni më me situatat që këto ditët e fundit nuk ju kanë kënaqur: jeni aq shumë të përfshirë në lidhjen tuaj në çift saqë nuk jeni objektiv në gjërat e tjera. Beqarët më në fund do të buzëqeshin dhe nuk do të ndihen vetëm. Për financat nuk duhet të shqetësoheni, pasi do të jenë edhe më të mira se më parë.

Peshorja

Kjo do të jetë një ditë e qetë gjatë të cilës mund të përballoni lehtësisht dhe me qetësi një sërë çështjesh që i shtynit prej shumë kohësh. Nëse keni dyshime, mos i mbani për vete. Beqarët do jenë me fat në dashuri dhe pa e kuptuar do e ndryshojnë statusin e tyre. Në planin financiar do përballeni me situata delikate.

Akrepi 

Sugjerimet që ju vijnë së fundmi duket se nuk funksionojnë më në jetën tuaj sentimentale. Ka ardhur momenti që të jeni ju këshilluesja më e mirë e vetes. Tashmë keni në dorë të gjitha letrat fituese. Beqarët duhet të ruajnë vetëkontrollin dhe nuk duhet t’i hidhen në krah të parit. Me shpenzimet tregohuni të matur.

Shigjetari 

Kjo ditë nuk do të jetë shumë e thjeshtë për ju, por lajmi i mirë është se keqkuptimet me partnerin do të marrin fund me ditën e nesërme. Beqarët do kërkojnë më kot dashurinë, pasi mundësitë do jenë pothuajse zero. Në planin financiar gjendja do vij duke u përmirësuar.

Bricjapi 

Lërini gjërat të ecin, mos u ndalni. Në këtë çast kritik nuk duhet të bëni melodrama, por të bëni të pamundurën për të nxjerrë jashtë anën tuaj të çmendur, dhe të gjeni komunikimin e duhur me partnerin. Beqarët do kenë takime interesante që mund të përfundojnë edhe në lidhje serioze. Në planin financiar bëni kujdes.

Ujori

Dëshirat jo gjithmonë realizohen, të paktën jo në mënyrën që ju doni. Gjithsesi mos u dëshpëroni për shkak të një vështirësie, me ndihmën e partnerit do ja dilni me sukses. Beqarët nuk do jenë gati për të hedhur hapa të rinj dhe nuk do e ndryshojnë statusin. Financat do të jenë të qëndrueshme.

Peshqit 

Merrini vendimet tuaja duke folur qartë me partnerin dhe duke i shpjeguar disa çështje të mbetura pezull. Bëjeni me lehtësi, pa e kthyer çështjen në tragjedi. Beqarët do kenë njohje të reja, por asnjëra prej tyre nuk do ju pëlqejë. Në planin financiar shpenzimet e bëra do sjellin pasoja negative më vonë.

 

Pas