Te Fundit

Horoskopi 22 tetor, zbuloni surprizat që ju presin ditën e sotme


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:13 - 22/10/18 |
el ida

Dashi

Dashuria: Ju do të keni Diellin në favorin tuaj, por gjithashtu dhe Mërkuri do të stimulojë imagjinatën tuaj. Do t’ju japë shumë mundësi të bukura për të jetuar me partnerin/en tuaj. Beqarët do të kenë mundësi të bëjnë gjëra që lidhen me pasionet e tyre dhe kjo do t’i bëjë ata të ndjehen mirë.

Puna: Sot ju do të jeni në gjendje të planifikoni të ardhmen tuaj në punë të rrethuar nga kushtet më të mira për ta arritur atë.

Demi

Dashuria: Është koha për buxhetet si në punë ashtu edhe në sektorin privat. Një grindje me personin e zemrës nuk është fundi i botës, ju e dini se si të bëni paqe! Hëna e favorshme për beqarët, sot ju mund të rifilloni ndonjë lidhje.

Puna: Mbani një profil të ulët në punë, veçanërisht nëse keni një biznes familjar.

Binjakët

Dashuria: Sot, në kundërshtim me yjet, do të jetë e lehtë të shprehësh emocionet dhe ndjenjat dhe kjo do të të japë një dorë në marrëdhënien me të dashurin/ën tënde. Beqarët do të kenë pak sukses, kështu që do të jetë e padobishme të shkrihet në marrëdhëniet e lindura kohët e fundit, t’i merrni ato me një filozofi të caktuar.

Puna: Në punën e sotme ju do të përqendroni energjinë tuaj te buxheti, me qëllim rritjen e të ardhurave.

Gaforrja

Dashuria: Sot ju do të jeni në gjendje të gjeni ekuilibrin e duhur nëse jeni çift dhe jeni më shumë se kurrë gati për të jetuar një mbrëmje të paharrueshme! Rënie e re në dashuri për beqarët, do kenë takime pa fund dhe mjaft interesante.

Puna: Puna do të jetë pika themelore e ditës. Investimet janë ambicioze, por tregohuni të vëmendshëm për mënyrën se si lëvizni.

Luani

Dashuria: Nëse prisni një mundësi të mirë për të ndryshuar disa rregulla të marrëdhënies në çift, rrethanat aktuale nuk e lejojnë atë. Dita do të jenë mjaft të zymtë. Beqarët sot do të jenë në gjendje të provojnë emocione të reja, është koha për dashuri!

Puna: Nervozizmi dhe ndërhyrja do të jetë rendi i ditës, veçanërisht nëse keni ndonjë vështirësi në përmbushjen e angazhimeve tuaja.

Virgjëresha

Dashuria: Në dashuri diskutimet me një ish, do të jenë më mirë për të kuptuar se jeta juaj ka marrë një kthesë tjetër. Jetojeni të tashmen pa frikë. Beqarët do të duhet të vendosin rregull në disa aspekte të jetës së tyre që janë ende të paqarta.

Puna: Së fundi, pas një presioni të gjatë, mund të mblidhni atë që keni mbjellë në të kaluarën. Mbajtja e qetësisë ka qenë një lëvizje fituese!

Peshorja

Dashuria: Dita vazhdon pozitivisht nga pikëpamja sentimentale, ju keni mbështetjen e padiskutueshme të Hënës në Dem. Lajme dhe ndryshime vijnë së shpejti për beqarët të cilët do të tërheqin shumë persona pas vetes sot!

Puna: Ditë e madhe, fryma e rinovimit po vjen në punën tuaj, ideale për kryerjen e projekteve që janë më afër zemrës suaj.

Akrepi

Dashuria: Nëse doni të zgjidhni problemet me partnerin/en tuaj, do të jetë më mirë të shtyni vendimet. Jepni një arsye nëse gjërat nuk shkojnë ashtu siç dëshironi. Beqarët do të përshkohen nga një tërheqje e fortë për një mik, por ata do të preferojnë të mos e zbulojnë atë.

Puna: Projektet tuaja të biznesit mund të pengohen nga disa vështirësi, nuk do të heqësh dorë, do të gjesh një zgjidhje të mirë.

Shigjetari

Dashuria: Përballoni këtë ditë me të menduarit pozitiv, organizoni angazhimet tuaja dhe relaksohuni. Një mbrëmje romantike ju pret me të dashurin/ën tuaj! Zemrat e vetmuara do të jenë në disponim për njohje të reja, ndoshta një flirt do të lindë.

Puna: Ka ardhur koha të dilni nga atributet sepse do të ballafaqoheni me situata ku nuk do të jetë e lehtë të jesh i durueshëm.

Bricjapi

Dashuria: Rregullimi i planetit tregon një pauzë të qetësisë dhe mirëqenies psikofizike. Është koha e duhur për të ndërmarrë një reflektim mbi jetën tuaj të dashurisë. Beqarët janë të lodhur e duke pritur për dashuri, por kjo pritje do të jetë me vlerë.

Puna: Rruga drejt suksesit është e dhimbshme, por midis një të papriture dhe tjetrës ju po arrini në mënyrë të sigurtë në qëllimin përfundimtar.

Ujori

Dashuria: Dita do të jetë për ata që kanë një marrëdhënie paqësore, ju mund të bëni programe premtuese për të ardhmen. Yjet do t’ju ndihmojnë të realizoni një ëndërr. Beqarët janë duke përjetuar një moment të kënaqshëm, në të gjitha aspektet, por nuk është koha për të gjetur shpirtin binjak.

Puna: Gjendja astrale nuk duket e bujshme për shenjën tuaj, por diplomacia dhe ndjenja e shëndoshë do të bëjnë mrekulli.

Peshqit

Dashuria: Pranoni një kompromis nëse jeni në çift, ndonjëherë ju duhet të jepni më shumë nga vetja për të bërë harmoni. Ngjarje të mëdha në dashuri do të vijnë edhe për ata që janë vetëm, mjafton të jenë të kujdesshëm në zgjedhjet e tyre.

Puna: Është e mundur që ju duhet të shtyni një projekt, por është mirë, sepse sot ajo mund të jetë e rrezikshme.

Pas