-Jetë dhe Stil

Horoskopi 20 Qershor, zbuloni shenjat me fat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:11 - 20/06/21 |
Opi Nion

Dashi

Hëna është gjithmonë kundër, te Peshorja, por kalon te Akrepi në mes të mëngjesit dhe shenja përfiton sot. Dikush mund të jetë i ftuar diku, ose të ftojë të afërm. Në çdo rast, do të rrethoheni nga njerëz të këndshëm dhe do të vlerësoni humorin e disave. Në dashuri ju pëlqen të rrezikoni, një qëndrim që theksohet në këtë moment nga aspekti i mirë i Marsit, por bëni atë që duhet për të mos shqetësuar ata që ju duan. Eshtë gjithashtu e mundur që një anëtar i familjes ose ndoshta një ish që nuk e keni parë për një kohë të gjatë mund të rishfaqet.

Demi

Venusi do të jetë në pamje të mirë deri në 27, nëse doni të argëtoheni, flirtoni, nëse doni të luani me dikë, tani është koha ta bëni. Mund të jenë lojëra intelektuale, aq sa edhe lojëra sensuale. Por nëse jeni të zënë dhe nëse nuk doni një konflikt, është më mirë të luani heshtjen sepse vëzhgimi më i vogël nga tjetri do të merret për keq. Fakti që Saturni luan një rol frenues mund të jetë i dobishëm në arritjen e ambicieve tuaja, veçanërisht nëse nuk jeni me të vërtetë të vetëdijshëm për atë që dëshironi.

Binjakët

Horoskopi i Paolo Fox sinjalizon se Afërdita hyn në një aspekt të favorshëm, ndiqni dëshirat tuaja, kënaqësitë tuaja, madje edhe ndjenjat tuaja: partneri juaj do të vlerësojë. Mërkuri është në shenjë dhe do të kthehet direkt më 23. Deri atëherë, do të ketë diçka që do t’ju shqetësojë, sepse do të duhet të prisni. Nëse keni planifikuar një udhëtim të vogël për fundjavën, shmangni tejkalimin e kufirit të shpejtësisë ose kontrolloni gjithçka me kujdes, pasi mund të ketë një surprizë të pakëndshme!

Gaforrja

Paolo Fox sinjalizon që Afërdita është në shenjë dhe do të qëndrojë atje deri më datë 27, por duhet të jetë një periudhë e këndshme dhe e qetë. Ju do të dhuroni dashuri dhe do ta merrni atë në këmbim, veçanërisht nëse çifti juaj është mjaft i mirë-krijuar. Merkuri është në një aspekt të veçantë, ju mund të keni një blerje të detyrueshme ose mund të duhet të kërkoni atë që ju detyrohen.

Luani

Nëse keni një udhëtim të vogël për të bërë, një të dashur që duhet ta vizitoni për shembull, do të jeni të lumtur deri në atë masë që ju bën të ndryshoni mendje, edhe nëse nuk shkoni larg nga shtëpia. Marsi është akoma në shenjë dhe do të qëndrojë deri në datën 27: padurim, acarim, zemërim, të gjitha të shkaktuara nga një ndjenjë padrejtësie, nga fakti që nuk ka drejtësi sipas mendimit tuaj. Afërdita ju nxit të tregoheni shumë diskrete për ndjenjat tuaja, ose për një lidhje.

Virgjëresha

Çështjet e parave dhe një shpenzim i veçantë mund t’ju mërzisin. Ju nuk ju pëlqen të shpenzoni para tashmë! Por mbase do të jeni të lumtur t’i bëni një dhuratë të vogël një personi të dashur. Venusi do të jetë në pamje të mirë deri më datë 27 dhe forcon afinitetet tuaja me njeriun tuaj të rëndësishëm. Nëse jeni beqarë, ndryshoni gjendjen shpirtërore, dilni me miqtë tuaj, mos u mbyllni në shtëpi. Pushimi duhet të jetë i detyrueshëm nëse keni lodhje të akumuluar! Ju gjithashtu do të ndjeni se nuk keni energjinë tuaj të zakonshme.

Peshorja

Keni një intuitë të fortë. Ju mund të mendoni kollaj se çfarë kanë të dashurit tuaj në mendje dhe të parashikoni nevojat dhe dëshirat e tyre. Papritmas, marrëdhëniet do të jenë më të lehta. Një debat i vogël me një nga miqtë tuaj ose me një nga fëmijët tuaj mund t’ju irritojë. Ndonjëherë duhet të jeni pak më të fortë, edhe nëse është e vështirë për ju. Venusi është në një aspekt interesant, prisni një ofertë interesante në punë në fillim të javës së ardhshme.

Akrepi

Do të keni ndjenjën e të qenit më të vlerësuar, apo edhe të dashurit më shumë të vetes, ose do të jeni më pranues ndaj ndjenjave të mira që të tjerët ju transmetojnë. Organizimi i udhëtimit, për dy ose si një familje, gjithashtu mund t’ju bëjë të lumtur, do ta mendoni me kënaqësi. Kalimi i Mërkurit tregon se ju jeni duke pritur për para, ose jeni duke pritur që diçka t’ju dorëzohet dhe filloni të jeni të paduruar.

Shigjetari

Hëna dhe Mërkuri janë në aspekt të mirë dhe ndihmojnë intuitat tuaja. Fryma juaj zgjidhëse do të jetë në epërsi, të dashurit tuaj do të paguajnë çmimin. Por Marsi rrit dëshirën tuaj për të ikur, për të marrë një distancë dhe për të mos iu bindur udhëzimeve që ju imponohen. Kini kujdes të mos e teproni duke qenë rebelë. Mos u distanconi nga të tjerët me pretekstin se ata janë ziliqarë dhe xhelozë.

Bricjapi

Edhe sot ndiheni përgjegjës për të tjerët, shumë të lindur në shenjë kanë të njëjtin problem, por gjithçka varet nga mënyra se si e jetoni atë. Disa ndoshta janë shumë krenarë që ndihen të rëndësishëm në këtë mënyrë, ndërsa për të tjerët është e rëndë! Mundohuni të gjeni një kompromis.

Ujori

Do të jetë një e diel e këndshme, pse të mos mblidhni disa miq? Ndoshta keni diçka për të festuar dhe qielli pajtohet me ju? Në çdo rast, po vijnë kohë të mira dhe ju do të harroni pjesën tjetër, përkatësisht disonancat e Saturnit dhe Uranit që ju mundojnë. Por nëse marrëdhënia juaj me të tjerët është akoma e tensionuar mbase, keni të bëni me një ose më shumë partnerë që janë të vështirë për t’u menaxhuar, mos i pyetni ata fare tani. Ndërsa nëse dikush jua bën jetën më të lehtë, jini të mirë, shprehni mirënjohjen tuaj.

Peshqit

Ju jepet një shpërblim i vogël nga pamja e mirë që Venusi formon nga sot. Dashuria do të bëjë që të ndiheni sikur jeni të veçantë. Por kini kujdes, ekziston një temë që ju bezdis sot, dhe është ajo e parave. Nëse dikush ju pyet, jepini vetes një periudhë reflektimi, mos thoni po ose jo menjëherë, është e rëndësishme të planifikoni shpenzime më të mira në të ardhmen.

 

 

 

Pas