Aktualitet

Homazhet për Nishanin, Berisha: Ishte një nga bashkëpunëtorët e mi më të çmuarBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:08 - 01/06/22 |
Opi Nion

Kreu i PD, Sali Berisha ka marrë pjesë sot në homazhet në ndër të ish-presidentit Bujar Nishani, i cili ndërroi jetë të shtunën në një spital në Gjermani. Në një deklaratë për mediat ai u shpreh se Nishani ishte një nga bashkëpunëtorët e tij më të ngushtë me të cilin kishte një miqësi të përsosur, që s’njohu kurrë rënie.

“Pikëllim. Për të ndarë me Odetën, Ersin dhe Fionën zinë e kësaj gjëmë të madhe që iu ka rënë atyre. Miqve të tyre, të afërmve, por edhe mbarë qytetarëve shqiptarë të cilët kanë parë të Bujar Nishani një qytetar shembullor, familja një prind të shkëlqyer, një bashkëshort dhe baba fisnik. Shtetit shqiptar, një nga shtetarët më dinjitozë në tërë historinë e tij, shoqëria shqiptare dhe shqiptarët, një nga shërbëtorët më të përkushtuar të tyre. Bujar Nishani në dekada ka qenë një nga bashkëpunëtorët e mi më të çmuar me të cilin më lidhi jo vetëm bashkëpunimi i ngushtë por edhe një miqësi e përsosur. Një miqësi që nuk njohu ndonjëherë asnjë lloj të themi rrënje. Përkundrazi erdhi gjithmonë në forcim.”, tha Berisha.

Pas