Sport

Historike/Skënderbeu në 200 klubet më mira të Europës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:31 - 10/11/15 |
b.f

Ekipi i Skënderbeut të Korçës është përfshirë nga UEFA në 200 klubet më të mira të muajit. Ngjitje me 52 vende që ka ardhur pas fitores me Sportingun e Lisbonës dhe sigurisht pjesëmarrjes në fazën e grupeve të Europa League. Korçarët kanë grumbulluar 7.825 pikë në vitet e fundit, ku janë shpallur për 5 vite radhazhi kampion. Përsa i përket renditjes shqiptare të ekipeve më të kuotuara nga UEFA, në vendin e dytë renditet Kukësi në vendin e 299, Flamurtari I Vlorës në vendin e 360, Laçi në vendin e 368 dhe Partizani në vendin e 415.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas