-Kulturë

Historiani sillte portretet e Skënderbeut e Donikës në revistën franceze


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:32 - 03/03/19 |
xhu lia

Nga Aurenc Bebja/“Revue hebdomadaire” ka botuar, më 2 gusht 1913, dy portrete të rralla, të Skënderbeut dhe Donikës, të mundësuara asokohe nga historiani francez, Germain Lefèvre-Pontalis (1860 – 1930), të cilat, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, i ka sjellë për publikun shqiptar :

 

Pas