Kronikë

Himarë/Skafi godet fëmijën 5 vjeç, i mituri ndërron jetëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:30 - 02/08/22 |
el ida

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në plazhin e Potamit në Himarë, ku një fëmijë 5-vjeçar ka ndërruar jetë pasi është goditur nga një skaf. Policia njofton se drejtuesit i mjetit lundrues dyshohet se ka humbur kontrollin.

Njoftimi

Sot, rreth orës 14:00, në plazhin e Potamit, shtetasi A. T., duke drejtuar një mjet lundrues tip skaf, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit lundrues dhe për pasojë mjeti lundrues ka goditur një fëmijë rreth 5 vjeç, i cili për shkak të dëmtimeve ka ndërruar jetë.

Drejtuesi i mjetit lundrues është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Himarë dhe po kryhen procedurat për arrestimin e tij.

Pas