Sport

Hidhet shorti i Serie A, derbi “della Madonnina” që në javën e katërt


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:45 - 02/09/20 |
Al Do

Sot është hedhur shorti i sezonit të ri të Serisë A, që do të nisë më 19 shtator.

Kampionët e Italisë, Juventusi, do ta nisë nga Torino sezonin me një përballje me Sampdorian. Milani do të jetë gjithashtu në shtëpi për ndeshjen e parë me Bolonjën ndërsa Interi do të luajë në transfertë me Beneventon.

Derbi “della Madonnina”, midis Milanit dhe Interit është rezervuar për javën e katërt të kampionatit.

Në javën e dhjetë do të luhet derbi i Torinos.

Kampionët do të zbarkojnë për herë të parë në San Siro në javën e 16-të për tu përballur me Milanin.

Java e 18-të do të jetë një nga më të priturat pasi do të zhvillohen dy nga ndeshjet më ikonike të Serie A, derbi i kryeqytetit Lazio – Roma dhe ai i Italisë, Inter – Juventus.

Më poshtë, kalendari i plotë i Serisë A:

Pas