Sport

Hidhet shorti i Champions League për femra, Vllaznia mëson kundërshtarëtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:03 - 03/10/22 |
Opi Nion

Ditën e sotme në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën e grupeve të Champions League për femra.

Vllaznia ndodhet në grupin A dhe do të përballet me Chelsea, PSG dhe Real Madrid.

GRUPET

Grupi A: Chelsea, PSG, Real Madrid, Vllaznia.

Grupi B: Wolfsburg, Sllavia Prague, St. Polten, Roma.

Grupi C: Lyon, Arsenal, Juventus, Zurich

Grupi D: Barcelona, Bayern Munich, Rozengard, Benfica.

Vllaznia e femrave arriti të kualifikohej në fazën e grupeve në Champions League, duke u bërë ekipi i parë që arrin në turneun më të madh europian të futbollit për klube. Skuadra shkodrane u kualifikua pas fitores 2-1 ndaj ekipit ukrainas të Kharkiv./Opinion.al

Pas