Sport

Hidhet shorti i Champions League, dy supersfida në 1/8, italianët me fatBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:32 - 07/11/22 |
Opi Nion

Ka përfunduar shorti i Uefa Champions League për fazën e 1/8 që është edhe faza e parë me eliminim direkt.

Përballjet më të forta konsiderohen ato mes Bayern Munich-PSG dhe Liverpool-Real Madrid.

Ndërkohë, me fat ka qenë skuadra e Interit, ku zikaltërit do të përballen me Porton.

Përballjet e tjera:

Leipzig – Manchester City

Club Brugge – Benfica

Liverpool – Real Madrid

Milan – Tottenham

Eintracht Frankfurt – Napoli

Borussia Dortmund – Chelsea

PSG – Bayern Munchen

Ndeshjet e para do të zhvillohen më 14, 15 dhe 21, 22 shkurt, ndërsa ndeshjet e kthimit më 7, 8 dhe 14, 15 mars.

Finalja e këtij edicioni të Champions-it është caktuar më 10 qershor në Stamboll./Opinion.al

Pas