Politikë

Hetimet e SPAK ndaj Metës/ Berisha: Gjithçka zhvillohet në kudrin e shtetit monistBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:17 - 25/08/22 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha foli për nisjen e hetimeve të SPAK ndaj kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta. Berisha tha se gjithçka është në kuadrin e shndërrimit të SPAK, SHISH-it dhe Autoritetit të Dosjeve, në aneksë të zyrës së kryeministrit Rama.

“Gjithçka është në kuadrin e shndërrimit të SPAK, SHISH, Autorutetit të Dosjeve në anekse të zyrës së Edi Ramës. Kemi një shtet monist. Partia Demokratike ligjin e lustracionit e ka votuar dy herë. E ka votuar në vitin 1996, dhe në 2008”, tha Berisha./Opinion.al

Pas