Aktualitet

“Hero”, Rama dhe Veliaj me të riun që ndërhyri në sheshin “Skënderbej”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:42 - 25/04/21 |
el ida

Klodian Elqeni quhet i riu që arriti të neutralizojë drejtuesin e automjetit që terrorizoi qytetarët mesditën e kësaj të diele.


Ndërsa 32-vjeçari Arben Mema ka hyrë në zonën pedonale të sheshit “Skënderbej”, me një makinë të aksidentuar edhe tre herë të tjera gjatë kësaj dite, ai ka nisur të kryejë manovra dhe të lëvizë me shpejtësi pranë kalimtarëve si dhe çadrave të transmetimeve direkte të televizioneve.

Ka qenë një ndëryrje e mënjehershme e Klodian Elqenit, i cili së bashku me qytetarë të tjerë kanë arritur ta ndalin mjetin, ndërsa më pas policia ka bërë shoqërimin  e drejtuesit të tij, që sikurse u tha ishte nën efektin e substancave narkotike.

Pas këtij momenti, Kryebashkiaku Veliaj dhe Kryeministri Rama, kanë takuar të riun dhe kanë shpërndarë fotot në rrjet, duke e cilësuar atë hero./Opinion.al

Pas