-U tha në Opinion

Haxhiu: Esenca e problemit në PD, e lidhur me Berishën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:19 - 22/03/22 |
el ida

Analisti Baton Haxhiu duke komentuar zhvillimet në Partinë Demokratike esenca e problemit është monopoli i njeriut në parti dhe kjo është e lidhur me Sali Berishën.

“Ju nuk po eshikonoi esencën. E problemit se ku keni ardh deri këtu. Esenca e problemit është monopoli i njeriut në PD. Ai është i lidhur me Sali Berishën”, tha Haxhiu.

Sipas analistit, Basha është gjetur thjesht më i dobët dhe është goditur.

“Mos më thuani që viti 2013, 2015, 2017 jane fuqi e Lulzim Bashës që të rri pa fuqinë e Berishës. Ju keni gjetur një njeri më të dobët për të goditur dhe nuk goditni kokën që e solli partinë në këtë situatë”, tha Haxhiu./Opinion.al

 

Pas