Aktualitet

Hapën gropë 6 metra në kishën e Shën Marisë për të gjetur ar,nisin hetimet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:31 - 19/08/21 |
Opi Nion

Është dhunuar Kisha e Shën Marisë në fshatin Vodicë të Kolonjës.

Sipas punonjësve disa persona kanë hapur një gropë mbi 6 metra të thellë dhe 1 metër të gjerë te vendi i Pagëzimit të kësaj kishe. Sipas të dhënave, paraprake gërmimet janë bërë me qëllim për të zbuluar objekte ari.

Ndërkohë policia ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes në bashkëpunim me prokurorinë e rrethit gjyqësor Korçë.

 

 

Pas