Sport

Hamilton triumfon sërish, edhe pse me vetëm tre rrota


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:17 - 02/08/20 |
el ida

Çmimi i Madh i Britanisë së Madhe në Silverston dhuroi emocione, teksa Hamilton fitoi vendin e parë.

Emocionet e garës u ndjenë veçanërisht në xhirot e fundit, kur të dy makinat Mercedes të Hamilton dhe Bottas hasën probleme me gomat e tyre.

Për finlandezin Bottas defekti rezultoi vendimtar, nga momenti që nga vendi i dytë doli jashtë zonës së pikëve, ndërkohë që kampioni i botës arriti të triumfonte edhe duke kryer xhiron e fundit pa një rrotë funksionale.

Max Verstappen dhe ferraristi Leclerc kompletuan podiumin e garës./Opinion.al

Pas