Bota

Grushte e shkelma për pazare droge, sherr mes shqiptarëve në aeroportin italianBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:10 - 26/06/22 |
Opi Nion

Një sherr masiv mes dy grupeve shqiptare ka ndodhur në aeroportin ndërkombëtar të Umbrias, në Perugia të Italisë. Sipas mediave italiane disa shqiptarë teksa po prisnin në radhë për të bërë check-in në aeroport për të udhëtuar drejt Tiranës, janë përplasur me njëri-tjetrin. Sherri përfundoi në një konfrontim fizik mes tyre dhe madje edhe me të plagosur.

Dëshmitarët nga vendngjarja kanë thënë se sherri ka nisur mes dy personave, ku njëri ka goditur bashkëkombasin e tij, i cili është shembur në tokë, por që ai ka vazhduar ta godasë me grushte.

Më pas, janë përfshirë edhe persona të tjerë, ndërsa kanë ndërhyrë për t’i ndarë disa oficerë policie. Pasagjerët e tjerë kanë filmuar gjithçka dhe kanë thirrur ambulancën, e cila ka mbërritur për t’iu dhënë ndihmë mjekësore dy të plagosurve. Policia ka arrestuar tetë persona të përfshirë në sherr, ku siç raportojnë mediat fqinje, një nga pistat e hetimit janë pazaret e drogës.

Pas