Aktualitet

Grushtat në KZAZ nr.30, Pampuri: U dhunua vëzhguesi i PD


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:41 - 26/04/21 |
Opi Nion

Kandidatja e PD në Tiranë, Orjola Pampuri ka denoncuar dhunën e ndodhur tek  shkolla ‘’1 Maji’’ e cila është kthyer në një qendër numërimi votash.
Në deklaratën e saj Pampuri është shprehur se personi i dhunuar është vëzhgues i PD, teksa shpreh ndër të tjera se përfaqësuesit e KQZ nuk kishin asnjë informacion për autorët.

Më tej Pampuri thekson se janë dhunuar edhe djem të tjerë të PD jashtë KZAZ-së.

’Dy përfqësuesit nga KQZ nuk kishin informacion. Po bëhet kallëzimi nga djali i dhunuar. Jashtë më thonë që ndërkohë që janë dhunuar dhe të tjerë të PD, ndërkohë që dy personat.

Besoj i kanë ngacmuar dhe dhunuar.

Në momentin që ka ndodhur incidenti. Kam qenë gjatë gjithë kohës këtu brenda, persona që kanë qenë këtu dhunuan vëzhguesin e PD. ‘’- tha Pampuri./Opinion.al

Pas