Bota

Grupi kriminal përplaset me policinë, vriten 25 persona në Brazil


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:20 - 06/05/21 |
Opi Nion

25 persona janë vrarë gjatë një operacioni policore në Rio de Janeiro të Brazilit.

Bëhet me dije se forcat e policisë kanë shkëmbyer zjarr me anëtarë të një organizate kriminale që trafikonte lëndë narkotike.

Policia e Brazilit kishte marrë informata se trafikantët po rekrutonin fëmijë për klanin e tyre, por në ato momente anëtarët e grupit kriminal hapën zjarr ndaj policisë. Gjë e cila shkaktoi vdekjen e 24 anëtarëve të këtij grupi dhe një efektivi policie.

Sipas informacioneve, banda në fjalë merrej dhe me vrasje me pagesë, trafik droge dhe rrëmbim të fëmijëve./Opinion.al

Pas