Aktualitet

Grumbuj me goma të vjetra digjen në Vlorë, qytetarët të shqetësuar për shëndetin



Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:26 - 20/12/22 |
Opi Nion

Djegia e gomave të vjetra vijon të ndotë ajrin dhe të dëmtojë shëndetin e qytetarëve në Vlorë.

Një grumbulli të madh gomash u është vënë sërish flaka të martën duke bërë që shtëllunga të mëdha tymi të ngrihen në qiellin e qytetit bregdetar.

Në zonë ndodhen aktualisht dy automjete të zjarrfikëses për të shuar flakët. Një qytetar i zonës pohon për kamerën se ky është episod i përsëritur.

Pas