Kronikë

Gruaja ra e para, më pas aktori, pamjet pak minuta pas ngjarjes në New YorkBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:45 - 08/08/22 |
Opi Nion

Media amerikane Neë York Post ka publikuar një video, ku shfaqen momentet vetëm pak minuta pasi aktori shqiptar me banim në SHBA, Florind Belliu u vetëhodh së bashku me bashkëshorten, 28-vjeçaren Ornela Belliu nga kati i gjashtë i një ndërtese.

Në artikull thuhet se kamerat në zonë kanë filmuar tragjedinë dhe fillimisht është parë duke rënë nga ballkoni i katit të gjashtë, 28-vjeçarja Shehi dhe më pas Belliu, të cilët gjetën vdekjen. Policët thanë se rrethanat e vdekjes ishin të paqarta.

Belliu ishte i diplomuar në Universitetin e Arteve në Tiranë, Shqipëri dhe interpretoi në TV dhe teatër përpara se të transferohej në SHBA. Që dy vjet më parë, ai po punonte për dy libra dhe një skenar filmi që shpresonte ta paraqiste në Netflix.

Burimet thanë se policët nuk kishin marrë kurrë raportime për dhunë në familje në lidhje me çiftin, i cili u vendos në ndërtesë me dy fëmijët e tyre të vegjël rreth katër muaj më parë.

Fqinjët i thanë The Post të shtunën se dyshja ishin një “çift i qetë” dhe shpesh shiheshin duke shëtitur – por gjithashtu thuhet se Belliu ishte parë i zemëruar të premten.

“I kam parë gjithmonë duke blerë gjëra për shtëpinë, si çdo ditë bashkë, me dy fëmijë së bashku, nuk e kuptuam se kishte diçka që nuk shkonte”, tha Shadie Perkajt, fqinje e çiftit.

Florind Belliu, 35 vjeç dhe bashkëshortja e tij Ornela Shehi, 28 vjeç, u gjetën të pajetë në oborrin e pasmë të rrugës Cruger Ave, 2199, rreth orës 09:15 të së shtunës, thanë burimet policore.

Sikurse duket në foto, nëna dhe motra e tij shihen në vendin e ngjarjes pak pas tragjedisë, të cilat mezi e mbajnë vetën nga lajmi i trishtë.

 

Pas