Aktualitet

Gruaja: Po bëjmë 2 Km në këmbë. Keni nëna ju? Rama: Për 2 javë fillon ndërtimi i shkollësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:35 - 08/11/22 |
Opi Nion

Kryeministri, Edi Rama, në një takim të zhvilluar këtë të martë në Kamëz ka replikuar me një grua e cila kërkoi ndërtimin e një shkolle të re.

Gruaja i bëri një pyetje kryebashkiakut dhe i tha: A keni nëna ju që të bëjnë një rrugë 2 kilometra në ditë me çantë në shpinë dhe të shkojnë atje matan?

Sakaq, kreu i qeverisë i premtoi zonjës se shkolla do të niste të ndërtohej për dy javë.

Pasi gruaja shfaqi mosbesim kryeministri premtoi se do të shkonte vetë ai ta takonte zonjën pas dy javësh, kur të nisnin punimet e shkollës.

Pjesë nga replikat:

Gruaja: Kam 60 vite që jetoj në Kamëz. Ktheji sytë nga ky trualli bosh. Kam bërë shkollën unë, kanë bërë shkollën dy fëmijët e mi.

Rama: I kam kthyer sytë dhe për dy javë aty fillon të ndërtohet shkolla…

Gruaja: Më fal a mund t’i bëj një pyetje kryebashkiakut. A keni nëna ju që të bëjnë një rrugë 2 kilometra në ditë me çantë në shpinë dhe të shkojnë atje matan?

Rama: Tani mbasi e more përgjigjen që do të bëhet shkolla, nuk u ule aty, por do ta nxjerrësh prap kunjën për dy kilometra.

Gruaja: Nuk është kunjë zoti kryeministër…

Rama: E para, duhet të jemi të vetëdijshëm që ka ende probleme të tilla, se po mos të kishte s’do isha unë këtu, sepse s’ka kush i bën tjetër…

Gruaja: Faleminderit, por unë nuk shpresoj.

Rama: Sa është data sot, për dy javë do jemi këtu, do vij edhe unë këtu në takim me ty edhe po nuk ishte këtu kompania e punimeve do të kemi punë me kryetarin e bashkisë pastaj. Unë problem e kam ta them fjalën, po po e thashë e mbaj pastaj.

Rama: Tani mbasi e more përgjigjen që do të bëhet shkolla, nuk u ule aty, por do ta nxjerrësh prap kunjën për dy kilometra.

Gruaja: Nuk është kunjë zoti kryeministër…

Rama: E para, duhet të jemi të vetëdijshëm që ka ende probleme të tilla, se po mos të kishte s’do isha unë këtu, sepse s’ka kush i bën tjetër…

Gruaja: Faleminderit, por unë nuk shpresoj.

Rama: Sa është data sot, për dy javë do jemi këtu, do vij edhe unë këtu në takim me ty edhe po nuk ishte këtu kompania e punimeve do të kemi punë me kryetarin e bashkisë pastaj. Unë problem e kam ta them fjalën, po po e thashë e mbaj pastaj.

 

Pas